Спеціальні потреби

На південному сході США загострюється боротьба за воду


Губернатори трьох розташованих на півдні США штатів Джорджія, Флорида та Алабама намагаються спільними зусиллями розв’язати триваючу вже 17 років суперечку про права на водні ресурси. Розбіжність поглядів у цьому питанні поглибилася через значну посуху у штаті Джорджія. Інженерний корпус Американської Армії підрахував, що запасів води у столиці Джорджії, Атланті, вистачить лише на кілька місяців. Однак рішення військових збільшити об’єм надходження річкової води до Джорджії за рахунок обмеження запасу водоймищ Флориди та Алабами викликало невдоволення з боку працівників промисловості морепродуктів Флориди, які заявили, що такий крок руйнує їхню індустрію.

Вже 55 років Джон Річардс займається виловом устриць у затоці Аппалачікола. Він каже, що улов залежить від притоку свіжої води з ріки Чаттагучі у штаті Джорджія, яка впадає спочатку у ріку Аппалачіколу, а та у свою чергу – у Мексиканську затоку. Рішення інженерного корпусу Американської Армії, вважає він, може значно пошкодити затоці Аппачікола та її устрицям:

“Я з цією затокою усім серцем та душею. Ми як можемо намагаємося її захистити. Однак через брак прісної річкової води із штату Джорджія, устриці на сході та заході затоки практично гинуть”.

Щоб знайти вихід із становища, рибалки звернулися по допомогу до керівника відділу охорони довкілля штату Флорида Майка Соула. Він вважає, що намагання федерального уряду зменшити величину потоку прісної води у річку Чаттагучі на 5% шкодить розведенню осетрів, устриць та мідій, а отже – місцевій економіці.

Утім в місцевості, розташованій лише кілька сотень кілометрів на північ дійсно біда. Посуха нищить екологію в районі Атланти, шостої за величиною міської метрополії країни з населенням у п’ять мільйонів людей.

Добробут Атланти дійсно залежить від цього водного резервуару. Порівняно з минулим роком, рівень води тут, у озері Ланієр значно впав.

Зустрічі губернаторів штатів 17 грудня передували наради у Вашингтоні минулого місяця. Їх учасники вирішили дослідити можливість скорочення витоку з озера Ланієр на 16%. Утім у затоці Аппалачікола про проблеми охопленої посухою Джорджії не дуже і дбають.

Джон Річардс звинувачує людей в Атланті у неощадливому ставленні до водних запасів, хоча обмеження на використання водоймищ діє вже у більшості районів Джорджії. Керівники штатів повинні до лютого вирішити це питання. Однак для устриць затоки Аппалачікола можливо буде занадто пізно.

XS
SM
MD
LG