Спеціальні потреби

Захід обговорює призначення Тимошенко прем’єром (ВІДЕО)


Західний світ миттєво відреагував на обрання Юлії Тимошенко Прем'єр-міністром України і формування нового складу українського уряду. Інформаційні повідомлення про це одразу почали з'являтися в провідних західних засобах масової інформації. На подію відразу відреагували і офіційні особи Сполучених Штатів та Європи.

Повідомлення про те, що Юлія Тимошенко вдруге стала українським прем’єром миттєво з’явилися в Інтернет-версіях провідних американських газет “Вашингтон Пост”, “USA Today” та “Нью-Йорк Таймс”, які посилаються на статті з міжнародних інформагенцій Ройтерс та Асошиейтед Прес. Преса поки уникає коментарів, наголошуючи лише на тому, що Верховна Рада проголосувала за Тимошенко мінімальною більшістю голосів, що показує настільки хиткою є новостворена парламентська більшість.

Як повідомляють українські та західні інформагенції, на адресу Юлії Тимошенко почали надходити привітання від лідерів європейських країн та міжнародних організацій. Зокрема відомо, що нового українського прем’єр-міністра привітали канцлер Німеччини Анґела Меркель, Верховний представник ЄС з питань спільної безпеки Хав’єр Солана, Президент Європейської комісії Хозе Мануель Баррозу та Генеральний секретар Ради Європи Террі Девіс. Посол США в Україні Вільям Тейлор назвав голосування за Тимошенко – голосуванням за реформи і побажав новому уряду працювати довго та стабільно.

Свої оцінки та сподівання щодо діяльності нового Уряду України висловлюють і західні аналітики. Зокрема відомий економіст, старший експерт Інституту міжнародної економіки Петерсена, Андерс Аслунд в інтерв'ю “Голосу Америки” сказав, що Захід очікує, що Україна нарешті буде допомагати сама собі:

“Усі хочуть одного – щоб Україна потурбувалась про себе, провела необхідні реформи. Захід не має проблем з Україною, як державою. Питання не в тому, як сильно Україна любить нас, а в тому, як сильно Україна любить саму себе”.

Що ж до питання складу та перспектив успіху уряду Юлії Тимошенко, то, колись жорсткий критик минулого уряду Тимошенко, Андерс Аслунд каже, що у новому уряді є професіонали які при правильному управлінні можуть провести необхідні реформи:

“Я б наголосив на трьох людях, які, на мою думку, є дуже важливими для уряду. Віктор Пинзеник, як міністр фінансів – який є одним з найкращих економістів в Україні. Звичайно, права рука Тимошенко у зовнішній політиці – Григорій Немиря, який, я думаю, буде українським обличчям для Заходу - і це дуже добрий вибір. І третя дуже важлива людина це Юрій Ехануров, який є одним з найкомпетентнішим управлінців в Україні. І навіть якщо питання оборони нове для нього, його адміністративні навички – якраз те, що потрібно для того, щоб продовжити реформи у Міністерстві оборони. І, на мій погляд, він буде контролювати і балансувати Юлію Тимошенко в уряді”.

Андерс Аслунд висловив сподівання, що політики та урядовці винесли уроки з діяльності минулого уряду і тепер Юлія Тимошенко не буде так домінувати в уряді, як це було 2005-го року. Що ж до вирішення нагальних проблем, які стоять перед урядом Тимошенко, то, на думку Андерса Аслунда, їх є декілька. Одна – це зменшення енергетичної залежності від Росії і усунення “Росукренерго” від домінування на енергетичному ринку України.

З ним погоджується Маргарита Балмаседа – професор Університету Сетон Гол. Але вона висловила сумнів, що Юлія Тимошенко на чолі уряду зможе вирішити цю проблему:

“Юлія Тимошенко енергійна особа і харизматичний лідер, і я не маю жодного сумніву, що вона може змінити ситуацію в Україн. Ніхто не заперечує її досвіду в енергетичному секторі, однак дехто вважає, що Юлія Тимошенко може замінити “Росукренерго” подібною компанією, у якій вона буде мати свій власний інтерес”.

Що ж стосується ефективності роботи уряду загалом, то колишній посол України у США Стівен Пайфер, зокрема, каже, що її забезпечення – в інтересах як президента, так і нового голови уряду.

“Як на мене, то найкращим шляхом, у якому у виграші б були і президент, і Юлія Тимошенко, це забезпечити дієздатність цього уряду. І якщо буде добра співпраця між президентською Адміністрацією і Кабінетом Міністрів, то це покаже, що вони навчились на помилках 2005-го року. І якщо уряд справді буде ефективно працювати і робити кроки, щоб задовольнити інтереси та потреби людей, то це, можливо, найкращий шлях для переобрання Президента Ющенка. І звичайно це буде також добре для обрання президентом Юлії Тимошенко”.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

 • 16x9 Image

  Руслан Петричка

  Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG