Спеціальні потреби

Спрощений візовий режим ввійде в дію вже з нового року


Киянин Юрій вирішив вперше у своєму житті зустріти Новий рік в одній із європейських країн. Отриманням візи зайнявся завчасно. Гортаючи великий стос паперів, розповідає, як був неприємно здивований процедурою:

“Я вже другий тиждень збираю документи, щоб потрапити в Польщу. Є підтвердежння резеравації з готелю, є візова анкета, до неї я прикріпив копію паспорта, довідку про доходи. Найголовніша витрата часу і неприємність – коли я буду стояти в черзі у посольстві для того, щоб потрапити на аудієнцію до офіцера, який буде розглядати мої документи”.

Черги в посольство, купа довідок, велика кількість відмов. З подібними проблемами доводиться зіштовхнутися багатьом українцям, що отримують візи. Втім у Міністерстві закордонних справ обіцяють – з нового року отримати дозвіл на вїзд до країн ЄС стане значно простіше. Країни Євросоюзу вирішили полегшити українцям цю процедуру вже з першого січня, зазначає речник Міністерства закордонних справ України Андрій Дещиця:

“З першого січня наші громадяни зможуть отримувати візи до країн ЄС за спрощеною процедурою. Візи будуть для всіх країн Європи за єдиною ціною – 35 євро. Це будуть умови, які дають значній категорії українських громадян великі переваги. Аж до безкоштовного отримання віз”.

Головні моменти угоди – зменшення кількості необхідних документів, фіксована ціна – 35 євро запровадження довготермінових багаторазових віз, які видаватимуть на п’ять років. Студени, журналісти, науковці і спортсмени взагалі не платитимуть за розгляд документів. Важлива деталь – у разі відмови, консульства повинні пояснювати причину такого рішення.

Киянин Юрій, почувши цю новину, задумався, чи не перенести свою поїздку на пізніше. Адже вже після Нового року він зможе отримати багаторазову шенгенську візу. За нею він зможе подорожувати країнами Європи, кожного разу не оббиваючи пороги консульств і не витрачаючи свого часу і нервів.

XS
SM
MD
LG