Спеціальні потреби

Президентська партія перемогла на виборах у Киргизстані


У неділю загальнонаціональні вибори відбулись у Киргизстані. За офіційними даними понад 70% киргизів прийшли на виборчі дільниці. За результатами підрахунку 80% бюлетенів, перемогу на парламентських виборах отримала партія Президента Курманбека Бакієва – “Ак Жол”, у перекладі “Світлий шлях”. Офіційні представники ЦВК кажуть, що на остаточний підрахунок голосів їм необхідно ще один-два дні.

Опозиційна партія “Ата Мекен” колишнього спікера киргизького парламенту Омурбека Текебаєва отримала трохи більше 9% голосів. Представник цієї партії Емір Сапієв каже, що результати виборів сфальсифіковані:

“Наші цифри відрізняються від даних Центральної виборчої комісії. Це свідчить про те, що під час підрахунку голосів були фальсифікації”.

Незважаючи на невисокі результати, громадяни покладають багато надій на “Ата Мекен”, кажучи, що ця партія справді може задовольнити потреби людей, краще, ніж президентська партія.

Критиці проведення виборів піддали і спостерігачі Організації з безпеки та співробітництва у Європі. Вони заявили, що вибори в Киргизстані не витримали тесту на демократію. Хоча вибори пройшли у спокійній атмосфері, підрахунок голосів викликає запитання щодо прозорості процесу, – мовиться у заяві ОБСЄ.

Сумніви щодо чесності проведення виборів висловлюють і незалежні спостерігачі. Представник Міжнародної громадської асоціації “Вибори та демократія” Андрій Кураков зазначає:

“На жаль, ні голова комісії, ні спостерігачі не рахували кількості людей, які не були включені до списків виборців і яких не могли зарахувати до додаткових виборчих списків. Тому люди, які не могли у зв’язку з цим проголосувати, не були враховані”.

Соціал-демократична партія Киргизстану не потрапляє у парламент, не добравши 0,02% до п’ятивідсоткового бар’єру.

З 2005-го року – моменту масових демонстрацій у Бішкеку – країна перебуває у стані постійної політичної нестабільності. Президент країни Курманбек Бакієв, який після жовтневого референдуму отримав розширені повноваження, запевняє Захід, що результати цих виборів забезпечать стабільність у країні.

П’ятимільйонна нація, яка межує з Китаєм, займає важливе геополітичне становище. На сьогодні у Киргизстані розміщена як російська, так і єдина у Центральні Азії військова база США. І усі три країни Китай, США та Росія змагаються за доступ до стратегічних запасів нафти Центральної Азії та потенційну можливість прокладення шляхів для її транспортування. Тому результати виборів у Киргизстані мають велике значення для ситуації у регіоні в цілому.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG