Спеціальні потреби

Мільйони американців потерпають від зимової непогоди


Льодяний дощ, снігові бурі, порушені лінії електропередач, відмінені рейси на навіть випускні церемонії в навчальних закладах – з цими нещастями довелося зіштовхнутися мільйонам американців від Бостона до Техасу за останні кілька днів. Від непогоди, переважно в результаті дорожніх інцидентів, тільки протягом вихідних загинуло восьмеро людей.

У Гатчінсоні, штат Техас, кожен п’ятий мешканець не має в будинку електроенергії. Серед них і Джош Буш. Аби утеплити помешкання він використовує старі ковдри:

“Я ніколи не був без електроенергії більше ніж день чи два. До цього важко звикнути. Це дійсно починає на тебе тиснути фізично та психічно”.

Частини штатів Канзас та Оклагома все ще покриті льодом. І близько чверті мільйонів мешканців залишаються в темряві. Деякі перебралися до спеціальних притулків. Аби відновити електропостачання, ремонтники працюють понад графіком. Якщо непогода триватиме далі, може створити додаткові проблеми. Лінії електропередач можуть знову вийти з ладу. В крамницях розлітається все, що може допомогти зігрітися. Їзда машиною є дуже небезпечною. Навіть на найбільших трасах. Пересування повітрям також ускладнено. Тільки в одному аеропорту міста Чикаго було скасовано двісті рейсів. Ще більше – затримано.

Непогода вразила і роздрібну торгівлю. Американці, які зазвичай купують в цей час різдвяні подарунки, сидять по домівках. Це трапилося посеред сезону розпродажу та вразило значну частку населення.

А студенти Університету штату Коннектикут залишилися без випускної церемонії. Вона була скасована через снігопад.

Згідно з прогнозами, в центральній частині США триватиме снігова буря. На Півдні очікуються паводки, а на Північному Заході – тривалі снігопади. Тепле вологе повітря з Мексиканської затоки змішується з холодним повітрям, що посилює потужність шторму. В Пенсільванії від льоду та сильного вітру постраждала телевізійна вежа. А в Род-Айленді літак зійшов зі злітної смуги через слизьку поверхню. Втім, на виборчі перегони, які зараз зосередилися в Айові, непогода не вплинула. Незважаючи на сильний вітер та снігопад “виборча війна” йде за розкладом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG