Спеціальні потреби

Україна втратила шанс приєднатися до СОТ в цьому році


Українські очільники не можуть домовитися між собою – коли ж саме закінчиться 12-річний шлях країни до членства в СОТ. На вихідних Президент Ющенко в інтерв'ю “П’ятому каналу” заявив – це може статися 20-го грудня. Саме в цей день у швейцарській Женеві засідатиме Генеральна рада СОТ. Вона, мовляв, і ухвалить необхідне рішення.

Скептично налаштовані експерти згадали, що до сьогодні Києву не вдалося домовитися із ЄС. Європейська комісія несподівано зажадала від України знизити мито на українські товари, які вивозять закордон. Українці не погоджувалися. Саме тому не могли призначити дату засідання робочої групи, яка б засвідчила, що на шляху України до СОТ не залишилося перешкод.

Оптимізму додало повідомлення, що міністру фінансів Миколі Азарову вдалося полагодити суперечку із європейцями. Прес-служба Кабміну розповіла, що урядовець про все домовився із Комісаром Європейського Союзу з питань зовнішньої торгівлі Пітером Мендельсоном у телефонній розмові. Мовляв, пан Азаров пообіцяв, що Україна поступово знижуватиме мито на п’ять спірних товарних груп. І остаточно відмовиться від них після створення зони вільної торгівлі із Європейським Союзом.

Єврокомісар, за словами українців, повірив цим запевненням і сказав, що ЄС більше претензій не має. Пітер Мендельсон запропонував зафіксувати ці домовленості на папері. Здавалося, що останній бар’єр на шляху членства в СОТ подолали.

Втім усі надії президента поховала заява міністра економіки Анатолія Кінаха. Він каже – українське питання так і не внесли до порядку денного женевської наради. Робоча група не встигне зібратися до кінця року. Відтак Україна втратила навіть теоретичні шанси приєднатися до СОТ в цьому році.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG