Спеціальні потреби

Прихована небезпека пригодницької відпустки


Пригодницька відпустка – таку послугу пропонує сьогодні чимало туристичних агентств, адже з кожним днем популярність такого виду відпочинку зростає у всьому світі. Водночас зростає питання і про безпеку таких мандрівок.

Син Рошель Собел – Ейрон, загинув, коли його туристичний автобус виїхав з тунелю на зустрічну смугу і звалився в провалля. Його пригодницька відпустка у Туреччині закінчилася трагедією. Водій автобуса та решта 21 пасажир також загинули. Ейрону залишалося два тижні до закінчення медичного інституту.

Минулого місяця круїзний корабель в Антарктиді зіштовхнувся з айсбергом. Ті, кому пощастило залишитися в живих, провели чотири години у рятувальних човнах, чекаючи порятунку. Ще одна пригодницька відпустка, яка закінчилась трагічно.

Норвезький корабель підібрав 154 людини. Раніше цього року, той же корабель врятував пасажирів іншого судна, яке зазнало аварії в Антарктиді. За останній час кількість туристів на льодовий континент збільшилась майже вдвічі від початку 2000-го року. Все більше і більше мандрівників шукають пригодницьких та віддалених місць для проведення відпустки. Переважно в інших країнах та на інших континентах.

Світова Організація туризму зазначає, що за минулий рік кількість подорожуючих за кордон у світі зросла на 6%. Азія, Близький Схід та Африка – є регіонами, до яких підвищився інтерес серед туристів.

Американське міністерство торгівлі зазначає, що за минулий рік подорожі американців за кордон зросли на 5%. Китай починає бути дуже привабливим місцем. Особливо напередодні Олімпійських ігор влітку наступного року.

Дехто вважає, що індустрія туризму неохоче повідомляє туристів про потенційно небезпечні ситуації, аби не відлякати їх від пригодницьких мандрівок. Однак директор туристичної компанії Біл Ґолдстейн не погоджується з такою думкою:

“Якщо вас занадто застерігають і залякують, то ви ніколи не подорожуватимете. Але обережним бути треба і завжди робити своє власне дослідження перед тим, як вирушати у мандрівку”.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я зазначає, що у автомобільних катастрофах гине 1,2 мільйона людей щороку, не залежно подорожують вони закордоном чи вдома. ВООЗ каже, якщо не буде вжито заходів, то до 2020-го року кількість смертельних випадків на дорогах перевищить середній показник смертності від СНІДу.

Після загибелі сина пані Собел заснувала Міжнародну Асоціацію безпеки автомобільних шляхів, яка бореться за введення стандартів безпеки, подібних до тих, які існують у сферах повітряного та морського сполучення. Вона каже, що дороги стали глобальними і світ потребує глобального підходу до безпеки на дорогах.

І до її заяв дослухаються. ООН видала резолюцію, яка закріплює Міжнародний тиждень безпеки на дорогах. На основі цієї резолюції Конгрес США визначив Всесвітній день пам’яті загиблих в автокатастрофах та їхніх родин.

Організація Собел видала посібник для студентів, які навчаються за кордоном. Вона безкоштовно надає туристам інформацію про можливі ризики та стан доріг у 150 різних країнах. Асоціація також має кишеньковий путівник на кількох мовах. Він вчить пасажира, як сказати “Чи має таксі пояс безпеки” або “Зупиніть, мені треба вийти”. Собел вірить, що обізнаність мандрівника збільшує його безпеку.

Окрім внеску у справу запровадження безпеки на дорогах, організація нагадуватиме Рошель про її сина Ейрона, який любив насолоджуватись життям зі всіма його пригодами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG