Спеціальні потреби

Комітет виборців вимагає скоротити депутатські пільги


Скасувати депутатську недоторканність та надлишкові пільги й привілеї. З такими гаслами ішла на вибори більшість політичних сил, представлених нині у Верховній Раді. Настав час нагадати депутатам про борг, – вважають у Комітеті виборців України. Нехай обіцянку про недоторканність важко негайно втілити в життя, бо це потребує змін до Конституції, – кажуть експерти КВУ, – але ж питання пільг і привілеїв можна вирішити вже зараз. Представники помаранчевої коаліції на виборах заявляли: законопроект про скасування пільг буде прийнятий одним із перших. Проте серед сотень законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді, такого досі нема, – дивується голова правління КВУ Ігор Попов:

“Дуже прикро, що він не зареєстрований. За перший місяць роботи Верховної Ради, після присяги, вони зареєстрували 1500 законопроектів, в основному лобістських. Але цей, про який так багато говорили, до цього часу не зареєстрований, і ніхто не хоче його вносити. Всі бояться, тому що це –
різати себе, це – харакірі”.

Як зазначив Попов, всупереч гучним заявам про скорочення пільг, проект бюджету на 2008-ий рік передбачає дальше суттєве подорожчання медичного обслуговування депутатів та вищих керівників. На санаторії для вищих посадовців піде, таким чином, більше бюджетних коштів, ніж на всю сільську медицину. За прогнозом експертів КВУ, якщо скасувати надмірні пільги та немотивовані витрати парламенту, Кабміну і президентського Секретаріату, за рік можна зекономити 600 мільйонів гривень – з головою вистачить на дитячу лікарню майбутнього, гроші на яку збирають ось уже кілька років.

А відтак Комітет виборців рекомендує народним обранцям поквапитися з відмовою від надлишкових пільг. Зокрема, вже цього року оприлюднити обіцяний законопроект і провести його громадське обговорення. І вже при формуванні бюджету на 2008-ий рік скоротити депутатські видатки на отримання безкоштовних квартир, на діяльність, напряму не пов’язану з виконанням депутатських обов’язків, на матеріальне забезпечення колишніх депутатів.

Комітет виборців вимагає також від Апарату Верховної Ради, Держуправління справами та Кабінету Міністрів відзвітувати перед громадськістю про свої видатки в поточному бюджетному році.

“Народні депутати і чиновники повинні подати детальний кошторис, на що витрачені майже два мільярди гривень платників податків”, – заявив голова правління КВУ.

XS
SM
MD
LG