Спеціальні потреби

ЮНІСЕФ: У світі зменшилась смертність серед дітей


Дитячий фонд ООН повідомив, що кількість дітей у світі, які помирають, не досягнувши п’яти років, впала до менше десяти мільйонів – найнижчого рівня від коли почали збирати такі дані. У звіті ЮНІСЕФ вказано, що порівняно з дослідженням 1960-го року, смертність серед дітей зменшилася на половину. Серед факторів, які сприяли цьому, згадується поширення тенденції годувати немовлят грудьми.

Проблема смертності серед дітей не сходить з поля уваги міжнародної громадськості. За даними ВООЗ, щороку у світі вмирає щонайменше десять мільйонів дітей віком менше п’яти років. Тимчасом, недавно опублікований звіт з дослідження смертності серед дітей підтверджує, що діти житимуть довше, якщо матимуть доступ до кращого харчування, чистої води, чистого повітря і кращих санітарних умов. Найбільш уразливими є діти, яким менше п’яти років.

Розв’язка, здається, легка і очевидна. Але не для бідних родин в країнах на шляху розвитку. Тому проведене в 42 країнах дослідження ВООЗ зосереджувалось на питанні, як використати ресурси для того, аби різко зменшити смертність серед дітей через недоїдання та забруднене навколишнє середовище. Маджід Еззаті – автор дослідження, яке недавно опублікував “Журнал Американської лікарської асоціації”:

“У трьох регіонах світу – в Латинській Америці, Африці і Південній Азії – ми могли б щороку врятувати більше двох мільйонів дітей”.

Еззаті і його колеги встановили: якщо гроші та інші ресурси спрямувати безпосередньо на допомогу найбіднішим з бідних, смертність серед дітей можна було б зменшити на 14% в Латинській Америці і Карибському регіоні, на 24% відсотки в Південній Азії і на 31% в Африці. Дослідники Гарвардського університету вивчаючи економічний статус, доступ до чистої води, гігієнічні умови, навіть яке паливо використовують при приготуванні їжі у цих регіонах.

У 2000-му році ООН поставила мету: до 2015-го зменшити убогість та поліпшити спроможність бідних країн прогодувати і підтримати своє населення. Одначе, міжнародні експерти побоюються, що не всім країнам вдасться до того терміну досягти цієї мети.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG