Спеціальні потреби

Представники Ізраїлю та Палестини готові до переговорів


В адміністративному центрі штату Меріленд – Аннаполісі розпочалась мирна конференція, присвячена питанням Близького Сходу. Відкриваючи конференцію, Президент Буш заявив, що Ізраїль та палестинці погодились розпочати переговори з метою укладення мирної угоди до кінця 2008-го року. Він зачитав спільний, укладений ізраїльськими і палестинськими представниками документ, в якому вони висловлюють свій рішучий намір покласти край десятиліттям кровопролиття і відкрити нову добу миру.

Мирні переговори мають розпочатися 12 грудня, з додатковими зустрічами що два тижні. Президент Буш визнав, що шлях до миру буде важким. Він сказав, що обидві сторони муситимуть працювати разом, щоб створити незалежну і демократичну палестинську державу.

Президент палестинської автономії Махмуд Аббас закликав зробити Східний Єрусалим столицею палестинської держави. Настала пора покласти край кровопролиттю, насильству і окупації, – заявив він, додаючи, що мир досягнути можливо, якщо є добра воля.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Егуд Олмерт заявив, що з палестинською стороною буде обговорено всі ключові питання. Він висловив переконання, що вдасться укласти угоду, яка передбачає співіснування двох держав і двох народів. Хоч процес буде важкий, – додав він.

XS
SM
MD
LG