Спеціальні потреби

Анкети на участь в лотереї ‘зеленої картки’ доступні он-лайн


Мешканці багатьох країн мріють про життя у Сполучених Штатах. Програма Державного Департаменту щороку залучає мільйони людей до участі у візовій лотереї. Таким чином з 1995-го року до Америки приїхало понад 500 тисяч іммігрантів. Отож, тим, хто хоче встигнути взяти участь у цьогорічній лотереї доведеться поквапитись – термін подання анкет закінчується другого грудня.

Щороку завдяки лотерейній Програмі імміграційних віз 50 тисяч іноземців отримують дозвіл на постійне проживання у США, або відому широкому загалу “зелену картку”.

Конгрес запровадив цю лотерею 1990-го року, щоб збільшити приплив людей тих національностей, які мають низький коефіцієнт імміграції. Країни, які за останні п’ять років вислали понад 50 тисяч емігрантів, у цей перелік не входять.

Учасникам лотереї потрібен тільки атестат про середню освіту, або дворічний досвід роботи у галузі, що вимагає дворічного терміну підготовки. Вони можуть заповнити анкету безкоштовно на веб-сайті Державного Департаменту, адреса якого www.dvlottery.state.gov.

Переможцям лотереї доведеться подати такі документи – свідоцтва про народження та одруження, атестат про освіту, диплом, довідку про несудимість. Після медичного огляду та співбесіди в американському посольстві улюбленці долі отримують свої довгоочікувані “зелені картки”.

Критики кажуть, що відбір учасників лотереї наосліп і мінімальні необхідні вимоги відчиняють двері в країну для будь-кого, навіть для терористів. Заступник секретаря відділу віз Державного департаменту Тоні Едсон заперечує:

“Обережність з якою ми ставимося до аплікантів, увага під час інтерв’ю є достатніми, щоб запевнити нас у чесності візового процесу та безпеці наших кордонів”.

Однак ця можливість може залишатись ще зовсім не на довго. Цього року обидві палати Конгресу висунули законопроект, який обмежуватиме фінансування лотерейної програми. Цей законопроект зараз перебуває на розгляді, для узгодження усіх дискусійних пунктів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG