Спеціальні потреби

Вiдбувся форум з безпеки у Причорноморському регіоні  (ВІДЕО)


Україна намагається відігравати помітнішу роль у врегулюванні регіональних заморожених конфліктів. Для спільного пошуку компромісів у Києвi пройшов форум з питань безпеки, на якому мiжнароднi експерти обговорювали шляхи усунення наявних та потенційні загроз існуючих конфліктів.

Урядовці та експерти із 22 країн відгукнулися на запрошення України – спільно шукати шляхи вирішення заморожених конфліктів у Причорноморському регіоні. Ідею організувати в Києві майданчик для дискусій на цю тему запропонував керівник МЗС Арсеній Яценюк:

“В України немає досвіду, як вирішувати заморожені конфлікти, але в нас є досвід як не допускати конфліктів на власній території. Ми запропонували майданчик для того, щоб видатні політики і експерти мали можливість обмінятися думками”.

Південня Осетія, Абхазія, Нагірний Карабах, Придністров’я. Конфлікти на цих територіях скоріше не заморожені, а тліють, зауважує Яценюк. Через це країни регіону розвиваються не так динамічно, як могли б. Саме тому Україна й хоче взяти на себе роль посередника.

Досі найпомітнішу роль Київ відігравав у врегулюванні придністровського конфліку. Плану пошуку компромісу навіть дали ім’я Президента Ющенка. Переговорний процес припинився в березні 2006-го, але нині відновлюється. Внесок України високо оцінюють і Сполучені Штати, – говорить заступник держсекретаря Дейвид Креймер:

“Україна, враховуючи її розміри, географічне розташування і важливість, є потужним гравцев в регіоні. Тому я вважаю, важливо, що Україна виступає з ініціативами. Ми вітаємо такий крок і сподіваємося, що ці дискусії дадуть нові ідеї щодо врегулювання цих конфліктів”.

Втім ініціативи України не завжи знаходять підтримку іншого впливового гравця в регіоні – Російської Федерації. Організований українцями форум російські урядовці проігнорували. Політолог Олексій Гарань припускає, що невипадково:

“Росія через ці конфлікти намагається впливати на політику держав цього регіону і очевидно, що вона ревниво ставиться до потуг інших країн, зокрема України грати і підсилювати свою роль у вирішенні цих конфліктів”.

Керівник українського МЗС планує зробити київський форум з питань безпеки – регулярним і проводити щороку.

XS
SM
MD
LG