Спеціальні потреби

Європейський Союз спростить візовий режим для українців


Європейський парламент сьогодні дав згоду на набуття чинності угод про спрощення візового режиму та реадмісію з Україною. Проект групи народних партій Польщі підтримали 539 європарламентарів.

Ще 2005-го року Україна відкрила свої кордони для громадян Європейського Союзу та США. Однак, для українців Європа досі залишається закритою. Переговори про спрощення візового рехиму Київ веде три роки і при підтримці політиків із сусідньої Польщі наршеті досяг у цьому успіху. Європарламент більшістю голосів погодився на те, щоб трохи привідкрити свої кордони українцям. Нові угоди вміщують наступні моменти:

- Віза до країн Європейського Союзу має коштувати для всіх українців не більше 35 євро.

- Безкоштовно візу отримують певні категорії українців - студенти, журналісти та близькі родичі мешканців ЄС.

- Українцям не матимуть права відмовляти у наданні візи без пояснень, як це було раніше. Причому пояснення має надавати консул.

Ці правила діють для всіх країн, окрім Данії, Британії та Ірландії. Україна натомість має скасувати візовий режим для болгарів та румунів.

Працювати ці правила почнуть принаймні після того, як їх ратифікує і український парламент. У МЗС сподіваються, що це станеться ближчим часом і що депутати зважать на актуальність цього питання і розглянуть його вже на перших засіданнях.

Втім, не виключено, що ця ратифікація теж викличе хвилю активних дискусій, адже разом зі спрощенням візового режиму Україна має ратифікувати і угоди про реадмісію. Ця угода передбачає видачу і прийом біженців та осіб, які не мають права проживати на території Європейського Союзу та України. Деякі експерти кажуть, що вступ цих угод у дію призведе до того, що на українських кордонах буде велике скупчення біженців. Однак, угоди передбачають, коли і як Україна має відсилати їх на батьківщину.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG