Спеціальні потреби

“Океан Ельзи” підкорює серця у Північній Америці  (ВІДЕО)


Закінчилося десятиденне турне гурту “Океан Ельзи” Північною Америкою – “Я їду додому”. У своєму традиційному складі концертну програму гурт відкрив виступом у Нью-Йорку, відтак на вихідних завітав до столиці, після чого відвідав канадський Ванкувер, Чикаго, Лос-Анджелес та Сан-Франциско. Одним словом, музикантам вдалося подбати про міста, де проживає найбільша кількість українців. Фінальний виступ гурту відбувся там, де турне починалось – у Нью-Йорку.

Українська громада Вашингтона у своєму виборі, як провести суботній вечір, була одноголосна – до міста з концертом приїхав “Океан Ельзи”.

Сподівання публіки були виправдані. Популярний місцевий нічний клуб “Фер” відчув справжню енергію сучасної української рок-культури. На концерт зібралися не лише українці, було тут чимало вихідців з інших колишніх радянських республік. Дехто привів і своїх американських друзів. Уперше на сцені “Океан Ельзи” Ендрю Браун побачив у Харкові. Для нього гурт – уособлення українського патріотизму:

“Я прожив у Харкові два місяці. Після чого у мене склалося враження, що там живуть не українці, а росіяни. І от я потрапив на концерт “Океану Ельзи” – кожна людина мала український прапорець, всі підспівували українською. Я був у понад 20-ти країнах, і це був найгарніший прояв патріотизму, який я колись бачив. У той день я просто закохався в Україну”.

Хто кого більше вразив, Святослав Вакарчук публіку, чи навпаки – можна було б посперечатися. Хлопці віддавались на всі сто відсотків, але і аудиторія не відставала. Танцювали, підспівували, одним словом атмосфера українського концертного майданчику у серці американської столиці.

Сам соліст гурту Святослав Вакарчук зазначив: “Тут було дуже багато людей, які знають “Океан Ельзи”, тому великої різниці з тим, що відбувається в Україні, я не бачив. Але приємно коли охорона, яка сидить тут, ці темношкірі ритмічні хлопці підтанцьовують під твою музику. Це завжди показник”.

Чи був політичний підтекст у виступі групи того вечора? Ні, на сцені Святослав Вакарчук – лише музикант:

“Для мене музика – це сенс мого життя, це стан моєї душі, політика – це громадянський обов’язок”.

І вже наступного дня Святослав Вакарчук, виконував цей обов’язок на зустрічі з українською громадою Вашингтона, яка відбувалась в православній церкві Андрія Первозванного. Цього разу аудиторія почула не тільки Вакарчука-музиканта, але і політика та громадського діяча. Говорив Святослав невтомно майже три години, охоче відповідаючи на чисельні запитання громади. Він розповів про свої плани у якості народного обранця, прокоментував деякі аспекти політичної ситуації в Україні та попросив підтримки української громади Америки. А фінальним акордом зустрічі стало виконання Святославом у стилі акапелло пронизливо-ліричного синглу “Дякую”.

 • 16x9 Image

  Наталія Леонова

  Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

 • 16x9 Image

  Руслан Петричка

  Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Відео - найголовніше

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG