Спеціальні потреби

Інтернет може стати небезпечним знаряддям терористів


Спеціальний підкомітет Палати представників США провів слухання на тему можливого використання терористами Інтернету для розповсюдження своєї ідеології і вербування нових членів.

Конгресмен Бенні Томпсон зазначає: “Відео, блоги, чати і дошки оголошень легко можна використати для популяризації Джигаду, просто натиснувши декілька кнопок”.

Бенні Томпсон, одним з перших доповідав перед підкомітетом Конгресу що займається питаннями розвідувальної інформації та вивченням терористичних ризиків. Він виступає за створення національної комісії, яка би займалася цими питаннями. Професор Брюс Гофман з Джорджтаунського університету розповів, яким чином Інтернет використовують у глобальному тероризмі:

“Терористи зараз по суті, можуть звертатися до будь-якої аудиторії, до якої їм заманеться. Є навіть терористичні групи, що мають Інтернет-сторінки на 26 мовах”.

Гофман та інші експерти кажуть, що через нерегульованість Інтернету, його користувачі можуть працювати там анонімно і часто, не залишаючи слідів. До того ж це ще й дешево. Терористи можуть обмінюватися думками на дошках обговорень, у чатах навіть за допомогою відео. І, як стверджує Ріта Кац, директор організації відстеження міжнародних терористичних угруповань, їх зовсім не просто виявити:

“Поки більшість терористичних осередків сконцентровані в Іраку, Єгипті, Алжирі, Сомалі, Лівії і ще десь, поки вони клянуться у вірності Бін Ладену, війна з терором ще не закінчена”.

Проте конгресмен Джейн Гарман переконана, що є інструменти, які дозволять виграти війну з терором. Гарман головує в підкомітеті конгресу з розвідки та інформації:

“Немає чарівної пігулки, інструкції чи правил, як це зробити, але до певних кроків треба вдатися”.

Минулого місяця Конгрес США прийняв Закон про запобігання злочинній радикалізації та місцевому тероризму, що дозволить національній комісії відстежувати інформацію про радикальні угруповання. Зараз закон на розгляді у Сенаті.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG