Спеціальні потреби

Ожиріння збільшує загрозу ракових захворювань


Медичні дослідники у черговий раз спростували традиційне у народі твердження про те, що зайві 10 – 15 кілограмів ваги здоров’ю не зашкодять. Результати найновіших досліджень про зв’язок між ожирінням та раковими захворюваннями оприлюднила у Вашингтоні міжнародна комісія медичних експертів.

Традиційна порада лікаря звучить так: хочете зменшити загрозу ракової недуги – покиньте палити та припиніть їсти багато червоного м’яса і рафінованої їжі. Відтак обмежте себе у вживанні алкоголю і присвятіть щонайменше півгодини на день фізичним вправам.

Всі ці рекомендації насамперед спрямовані на те, щоб зменшити ризик захворіти на рак. Їх опрацювали Світовий фонд онкологічних досліджень та Американський інститут ракових захворювань. Так були підсумовані результати проекту, в рамках якого упродовж п’яти років учені провели сім тисяч широкомасштабних досліджень.

Доктор Филип Джеймс – член міжнародної комісії науковців. Сумнівів немає, – каже він, – зайва вага небезпечна для здоров’я:

“Ще десять років тому ми просто казали: мати зайву вагу – погано. Неймовірно, наскільки за якесь десятиріччя зросла правдоподібність цього твердження. Стало ясно: ожиріння значно інтенсивніше, аніж це вважалося раніше, збільшує ризик захворювання на рак”.

Комісія дослідників дійшла висновку, що зайвий жир видозмінює гормональну структуру тіла. Відтак гормональні зміни стимулюють ненормальний розвиток клітин, що й призводить до раку. Ожиріння збільшує ризик появи принаймні шести видів злоякісних проявів: у кишковому тракті, нирках, підшлунковій залозі, як також до раку грудей у жінок після клімактеричного періоду.

Утім на все є своя протидія, вважає Валтер Виллетт з Гарвардської медичної школи:

“Наприклад для жінки, яка набрала вагу після менопаузи, втрата шести-дев’яти кілограмів може на 60% зменшити ризик захворіти на рак грудей”.

Водночас лікарі кажуть, що аж ніяк не закликають худнути за рахунок голодування. Натомість слід обмежити споживання деяких продуктів. Уникати м’ясопродуктів вторинної обробки на кшталт ковбас та бекону. Чи, наприклад, обмежити споживання інших видів червоного м’яса до півкілограма на тиждень. При цьому кожна порція не повинна за розміром перебільшувати карткову колоду. Лікарі також радять обмежити денну порцію алкоголю до двох чарок чоловікам і однієї чарки жінкам. Обмежити слід і споживання солі та солодких напоїв.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG