Спеціальні потреби

Буш закликав Мушарафа залишити посаду генерала


Президент Буш піддав критиці встановлення надзвичайного стану в Пакистані та закликав Президента Первеза Мушарафа залишити посаду генерала. Наразі Мушараф обіймає дві найвищі посади в країні – цивільну та військову. Також Адміністрація Буша закликає Пакистан до швидкого повернення до демократії, зокрема до звільнення політичних в’язнів, відновлення свободи слова та проведення виборів в січні наступного року.

Президент Буш зробив цю заяву після зустрічі з Прем’єр-міністром Туреччини – країни, яка є найближчим союзником США в регіоні:

“Ми очікуємо, що вибори відбудуться якнайшвидше і що Мушараф залишить військову посаду. Ще до того, як він прийняв це рішення, ми чітко попереджали, що ці надзвичайні заходи нанесуть шкоду демократії”.

Президент Пакистану Первез Мушараф оголосив надзвичайний стан минулої суботи. Він пояснив свій крок необхідністю протидіяти атакам екстремістів:

“Екстремісти захоплюють контроль над урядом. Вони формують уряд всередині уряду. І що є найгіршим, вони намагаються нав’язати народу свою екстремістську релігійну ідеологію”.

Відразу після оголошення надзвичайного стану у кількох містах Пакистану вибухнули протести. За перші два дні демонстрацій було арештовано понад півтори тисячі людей. Критики кажуть, що справжня причина введення надзвичайного стану – намагання Мушарафа унеможливити винесення рішення Верховним Судом щодо законності його переобрання на посаду президента парламентом країни.

Пакистанський журналіст Захід Хусейн зазначає: “Генерал Мушараф ввів надзвичайний стан від відчаю. І цим розпочав кризу, над якою він не має контролю. Я думаю, що це – початок кінця”.

Президент Мушараф є близьким союзником Буша у війні з терористами. Пакистан має надзвичайне стратегічне значення для Сполучених Штатів. Саме у прикордонній зоні між Пакистаном та Афганістаном переховуються бійці Талібану та Аль-Кайди. Протягом минулих тижнів пакистанські війська здійснили проти них кілька військових атак. І втрата Мушарафа як союзника може дорого коштувати Сполученим Штатам.

Президент Джордж Буш каже: “Ми хочемо продовжувати працювати з ним у боротьбі з терористами та екстремістами, які не лише здійснили кілька замахів на його життя, але і використовують територію його країни для атак в Афганістані та для підготовки атак проти Сполучених Штатів”.

Втім американські урядовці вже дали зрозуміти, що США вже переглядають фінансову допомогу Пакистану.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG