Спеціальні потреби

Думка західних експертів: Україні час виконувати обіцянки  (ВІДЕО)


У приміщенні Конгресу США відбувся брифінг, організований Гельсінською комісією з безпеки та співробітництва в Європі, щодо підсумків позачергових парламентських виборів в Україні. Свій аналіз українських подій американській публіці представили колишній посол США в Україні Вільям Міллер, директор євразійського департаменту Міжнародного республіканського інституту Стівен Нікс а також посол України в США Олег Шамшур.

На думку Гельсінської комісії минулі вибори в Україні були загалом вільними та чесними, проте українським політикам слід якомога швидше сформувати коаліцію в парламенті та уряд, розвивати демократичні інститути і поважати силу закону. Радник Гельсінської комісії Орест Дейчаківський зазначив:

“Ми сподіваємось, що українські політичні лідери сформують уряд, що відображає волевиявлення українського народу. Уряд, який забезпечить політичну стабільність і демократичний розвиток. Який гарантуватиме повагу до законів, розвиватиме законодавчу гілку влади, боротиметься з корупцією і зробить прозорими відносини в енергетичному секторі, особливо в газових питаннях”.

Колишній посол США в Україні Вільям Міллер, який був спостерігачем на цих виборах, вважає, що зараз є всі можливості для формування демократичної коаліції, яка повинна одразу взятися за виконання даних нею обіцянок. І найважливіше, на думку Міллера, це боротьба з корупцією:

“Такі люди, як Юлія Тимошенко і Віктор Ющенко, і всі ті, хто стояв тоді на майдані і клявся перед усією нацією, що боротиметься з корупцією, – вони тепер повинні виконувати свої обіцянки”.

Про старий лозунг кампанії Ющенка “Не словом, а ділом” загадав і директор Євразійського департаменту міжнародного республіканського інституту Стівен Нікс, який також був під час виборів в Україні. Він каже, що демократичні сили нарешті повинні цей лозунг втілювати в життя:

“Багато людей пам’ятають слова “Не словом, а ділом” і все ще чекають на конкретні дії”.

Стівен Нікс вважає, що головні проблеми на цих виборах були пов’язані з їх організацією, а також з тим, що практично не працювала судова гілка влади:

“Після проведення п’яти виборчих кампаній менше ніж за три роки, Україна вже мала би позбутися тих проблем, які виникали на цих виборах. Наша організація закликає український парламент і виборчу комісію до наступних виборів розв’язати проблеми зі складенням списків виборців”.

Посол України в США Олег Шамшур каже, що американські політики загалом задоволені рівнем проведення українських виборів:

“Вибори оцінюють виключно позитивно як ще одне підтвердження неухильного просування України шляхом демократичних реформ, зміцнення демократичних інститутів. І я думаю, що тут також є розуміння, що це вже мабуть останній тест на демократію, який склала Україна”.

Олег Шамшур сподівається, що Україна завершила так званий період постійних виборів, а теперішня політична та економічна ситуація в країні виглядають досить привабливими для американських бізнесменів, що має вилитися згодом в конкретні проекти:

“Є інтерес до України, зростає довіра до України, і я думаю найближчим часом ми побачимо це в серйозних інвестиційних проектах, збільшенню товарообігу між двома країнами”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG