Спеціальні потреби

У Каліфорнії евакуйовано понад півмільйона людей  (ВІДЕО)


Пожежі восени в Каліфорнії – явище настільки ж звичне, як сніг взимку в Україні. Втім, цього року звичайне сезонне явище перетворилося на те, що журналісти вже встигли охрестити “Каліфорнійським пеклом”. Вже понад півмільйона мешканців Південної Каліфорнії, включно з майже цілим містом Сан-Дієго, його пригородами, найпрестижнішим та найдорожчим районом світу – Малібу – а також деякі передмістя Лос-Анджелеса евакуйовані. Губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеґґер оголосив у семи повітах надзвичайний стан.

18 місяців посухи, найсильніший вітер, що не вщухає вже третю добу, та випадкова іскра – і ось воно – “Каліфорнійське пекло”. Полум’я рухається надзвичайно швидко. Напевно швидше, аніж каліфорнійці коли-небудь бачили.

Вітер з глибини континенту проходить через гірський комплекс, що створює ефект повітряного тунелю. Він несе із собою полум’я зі швидкістю, що сягає 170 кілометрів на годину. В результаті іскри розлітаються на таку відстань, що здатні підпалити будинки та машини, віддалені від палаючої трави метрами заасфальтованої поверхні. Сила вітру не дає працювати гелікоптерам, які намагаються гасити пожежу з повітря. Від понад 700 будинків лишився тільки попіл. Пожежникам, багато з яких вже працюють дві доби без сну, все ще не вдається почати відвойовувати від вогню територію. Ресурсів вистачає тільки на втримання ситуації та рятувальні роботи.

На сьогодні четверо пожежників травмовано. Надійшли повідомлення про 22 жертви серед цивільного населення. Вже третій день поспіль триває евакуація. Готелі, притулки та навіть стадіон в Сан-Дієго – заповнені людьми.

Втім, важко не помітити, наскільки евакуація в Південній Каліфорнії відрізняється від евакуації в Луїзіані під час урагану Катрина. Жертв майже немає, у притулках не бракує ані води, ані їжі та панує дружня атмосфера. І багато, хто сприймає свої втрати з рідкісним стоїцизмом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG