Спеціальні потреби

Україна має важливу роль у питанні міжнародної безпеки


Від початку незалежності Україна відіграє все більшу і більшу роль у миротворчих операціях у світі. Українські військові брали участь у багатьох миротворчих місіях НАТО і на думку президента американського Проекту перехiдних демократiй Брюса Джексона, проведення засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи у Києві говорить про важливу роль України у вирішенні питань міжнародної безпеки.

Що ж до питання участі українських військових в операціях з підтримки миру в Афганістані, то за словами Брюса Джексона заява міністра оборони США Роберта Ґейтса у Києві щодо надання допомоги у підтримці миру в Афганістані була направлена більше до голів оборонних відомств нинiшнiх країн НАТО, оскільки зараз лише чотири держави альянсу тягнуть на собі цю місію:

“Було б помилкою вважати, що ця заява була спрямована керівництву України. Україна завжди казала, що через історичні та культурні особливості не братиме участі у збройних операцiях в Афганістані і замість того Україна направляє медичну та і іншу не військову допомогу як внесок у безпеку. Я думаю, що це сприймається з вдячністю. І Ґейтс ні у якому разі не критикував Україну”.

Водночас участь у миротворчих операціях, на думку Брюса Джексона, є частиною співпраці України з європейськими країнами та країнами-членами НАТО, оскільки європейська безпека все більше стає питанням взаємозалежності країн. За його словами, беручи участь у таких операціях, Україна посилює обороноздатність своїх військ, які під час подібних операцій співпрацюють з військовими інших країн у реальних бойових умовах.

“Сучаснi західні військові сили хочуть працювати з рiвними їм збройними силами для того, щоб спільно відпрацьовувати технічні навички, щоб вивчити, що значить проводити спільні військові операції, миротворчі операції. Якщо українські військові не матимуть жодних контактів з чи то французькими, чи то британськими військовими, то в результаті вони поступово відставатимуть i матимуть меншу здатність виконувати свою роботу. Військові люблять контакти між собою, оскільки це дає їм досвід співпраці у реальних умовах. Нові демократiї в Європi використовують такі миротворчі операції для того, щоб зробити свої армії більш професійними”.

За словами експертів, Україна буде вимушена взяти на себе разом з іншими європейськими країнами відповідальність за колективну безпеку, якщо вона планує бути активним суб'єктом міжнародної політики.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG