Спеціальні потреби

Бжезинський: Широка коаліція породить депресію в народу


Експерти та політики у Вашингтоні аналізують перспективи розвитку України після виборів. Голова Сенатського комітету з міжнародних відносин Джозеф Байден у своєму листі до учасників конференції “Україна на шляху до зрілої державності”, яка відбувалася в американській столиці, зазначив, що Сполучені Штати повинні допомогти України втілити у життя свій потенціал і допомогти створенню в Україні умови для реалізації кожної особистості.

А експерт вашингтонського Центру стратегічних та мiжнародних дослiджень Збігнєв Бжезинський під час своєї доповіді на конференції зауважив, що на плечах політичних лідерів України лежить сьогодні історична відповідальність за націю.

Збігнєв Бжезинський привітав українців з демократичними виборами, заявивши, що люди в черговий раз продемонстрували, що Україна є європейською нацією з європейськими культурними традиціями. Тепер політична еліта України має шанс довести свою політичну зрілість. За словами аналітика, дуже важливо сьогодні, щоб політики засвідчили лідерство у відповідь на громадську мудрість людей. Законодавці повинні мати чітке відчуття відповідальності та можливість приймати важливі рішення, а виборці впливати на політичні процеси у державі, – зазначив експерт:

“Президент Ющенко зараз має можливість організувати серйозну, ефективну працюючу систему, у якій ефективно функціонуватимуть більшість та меншість. Більшість може бути коаліцією двох партій і навіть ширшою, якщо деякі члени опозиції захочуть приєднатись до більшості. Але це не повинен бути уряд, який закриває очі на відповідальність та підзвітність, який робить політичні програми розмитими, а поділ еліт, які мають різні погляди на розвиток держави, незрозумілим”.

Широка коаліція, про яку дискутують в Україні, є недопустимою, оскільки це, за словами Збігнєва Бжезинського, породжує політичний цинізм, депресію серед громадян. Це знову розділить еліту і народ, створить нестабільність у державі. Люди побачать, що члени політичної еліти укладають якісь таємні угоди, і ніхто не знає хто відповідальний за ситуацію у державі, і хто ухвалює рішення.

Експерт Бжезинський приділив особливу увагу Юлії Тимошенко. За його словами, вона зуміла вкотре продемонструвала, що є справжнім політичним лідером. Аналітик назвав Юлію Тимошенко зіркою, що сходить на політичному небосхилі України, але успіх якої залежить від того наскільки далекозору, зважену та відповідальну політику вона буде проводити:

“Тепер вона має можливість урядувати так, щоб показати, що вона не лише є популісткою, яку любить народ, але відповідальний лідер нації, яка може формувати програму розвитку держави на довгу перспективу”.

Що ж до Віктора Януковича, то як зауважив у своїй доповіді Бжезинський, він може продемонструвати себе як лідер опозиції, який справді дбає про долю держави. Утім, за словами аналітика, кожен з політичних лідерів України у різний спосіб має історичний шанс допомогти України стати успішною країною.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG