Спеціальні потреби

Далай Лама отримав Золоту медаль Конгресу


Духовний лідер Тибету Далай Лама отримав у Вашингтоні найвищу цивільну нагороду Америки – Золоту медаль конгресу. Десятиліттями цей 72-літній лауреат Нобелівської премії миру, живучи у вигнанні, веде боротьбу з Пекіном за незалежність Тибету.

Теперішній Далай Лама, чотирнадцятий з черги, який має це звання найвищого лідера тибетських буддистів, народився 1935-го року у невеличкому селі в північно-східній частині Тибету. Коли йому було два роки, його визнали перевтіленням тринадцятого Далай Лами.

У 1950-му році китайські війська окупували Тибет. Дев'ять років пізніше вони придушили антикитайське повстання. Далай Лама, якому тоді було 24 роки, втік до Індії, де він створив тибетський уряд у вигнанні. У 1960 – 1970 роках китайська влада знищила чимало монастирів Тибету і заборонила свободу релігійного висловлення тибетців. У 80-их роках під міжнародним тиском Пекін дещо пом'якшив свій контроль над Тибетом.

Одначе, минулого місяця комуністична влада Китаю схвалила закон, що забороняє ченцям у Тибеті, перевтілюватися. Згідно з традицією в тибетському буддизмі, після смерті Далай Лами обов'язок визначити людину, яка є її перевтіленням, належить високим ламам секти Ґелуґ-ба та тибетському уряду. Схваливши новий закон, Пекін фактично привласнив право проголошувати наступного Далай Ламу.

Спеціальний уповноважений Далай Лами Лоді Ґуалцен Тіарі заявляє, що це черговий доказ того, чому Тибету необхідна автономія:

“Тут не йдеться про те, що тибетці повинні мати право вести власну закордонну політику, а про те, щоби ми користувались свободою в таких питаннях, як релігія, культура, плекання нашої мови. Бо ж його святість завжди казав, що навіть якщо китайці мають найкращі наміри, саме тибетці краще знають, як утримувати свої монастирі і як прищеплювати нашим дітям нашу культуру”.

Конгрес США понад рік тому проголосував за призначення Золотої медалі Далай Ламі, вказуючи на його багатий і довголітній вклад у справу миру, прав людини і взаєморозуміння між релігіями.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG