Спеціальні потреби

Компанія “Блеквотер” може втратити контракт з Держдепом


Після інциденту минулого місяця в Іраку, коли в результаті стрілянини за участю представників приватної охоронної компанії “Блеквотер” загинуло 17 іракців, не вщухають суперечки щодо подальшої долі цієї компанії. Згідно з джерелами телемережі АВС, Державний департамент вже підшуковує їй заміну. В той же час голова “Блеквотер” Ерік Прінс невтомно захищає дії своїх підлеглих, як під час слухань в Конгресі, так і в мас-медіа. І йому є що втрачати. На кону – контракт з Державним департаментом США, вартий понад півмільярда доларів лише минулого року.

У минулому не публічна особа, сьогодні Ерік Прінс – зірка екранів:

“Ми виконували свою місію. І тому всі працівники Держдепу, за безпеку яких ми відповідали, сьогодні цілі та здорові”.

Після нещодавнього інциденту дехто на Капітолійському пагорбі бачить “Блеквотер” не інакше як банду відчайдушних найманців. Зокрема конгресмен Еладжа Комінґс зазначає:

“Компанія “Блеквотер” сповідує принцип спочатку стріляти, а питання ставити потім”.

Влада Іраку вимагає, аби протягом шести місяців “Блеквотер” залишила країну. Джерела в Держдепі кажуть, що їй вже підшуковують заміну. Консультант з питань безпеки Ларрі Джонсон каже:

“Їм потрібні контрактники в Іраку. Оскільки в них немає дипломатичної служби охорони і немає військового персоналу, який міг би це робити”.

Прінс не заперечує, що його люди брали участь у стрілянині, але не береться стверджувати, хто вистрілив першим:

“Наші машини зазнали атаки. Одна з них була пошкоджена. Я гарантую, що мої хлопці не могли стріляти один в одного – значить хтось стріляв у них”.

Ерік Прінс заснував компанію на мільйони, які він успадкував від автомобільного бізнесу свого батька. Його родина має давні зв’язки з Республіканською партією та робила значні пожертви до однієї з найбільших груп підтримки цієї партії – християнських організацій. І Ерік Прінс не збирається здаватися без бою:

“У мене все ще бойовий дух. Я впертий хлопець і не звик легко поступатися”.

В інтерв’ю телеканалу АВС Державний секретар США Кондоліза Райс сказала, що наразі проводиться розслідування всіх обставин інциденту. Вона заявила, що компанії з приватної охорони, включно з “Блеквотер”, надавали якісні послуги, інколи втрачаючи своїх людей, аби захистити дипломатів та співробітників Держдепу. Але інцидент з “Блеквотер”, на думку Держсекретаря, виявив існування проблем не лише в середині самої компанії, але і у владі. Втім, іракці потребують, аби американські дипломати продовжували свою діяльність з надання допомоги у державному будівництві, що вони не здатні робити без послуг приватних охоронних служб.

XS
SM
MD
LG