Спеціальні потреби

Яких змін і наслідків очікують США після виборів в Україні  (ВІДЕО)


Напередодні виборів в Україні впливовий науково-дослідний інститут Фонд Герітедж організував круглий стіл на тему “Українські парламентські вибори: Наслідки для україно-американських стосунків”. Перед досить численною аудиторією виступили Посол України в США Олег Шамшур, Старший радник Програми з Росії та Євразії Центру зі стратегічних та міжнародних досліджень, колишній Посол США в Україні Стівен Пайфер та його колега – Кіф Сміт.

Стівен Пайфер поділився своїм баченням сподівань офіційного Вашингтону від українських виборів. Перш за все, для американського уряду важливо, аби вибори в Україні пройшли чесно та прозоро. Принаймні, не гірше, ніж перевибори 2004-го та парламентські вибори 2006-го року:

“Україна має можливість вирізнитися тим, що це – одна з небагатьох країн колишнього Радянського Союзу, де чесні та прозорі вибори вже стали нормою”.

За словами експерта, що стосується фаворитів, то тут Вашингтон не має чітко визначених уподобань:

“Це радше не байдужість, а переконання, що цього разу українці мають вирішувати самі. І одна з причин цього – розчарування діями Ющенка та помаранчевого уряду за останні роки”.

Втім, незадоволення Ющенком не переросло у підтримку Януковича. Однією з причин, яка віддаляє нинішнього прем’єр-міністра від Сполучених Штатів є позиція щодо НАТО.

“Також існує невдоволення щодо повернення таких людей як Азаров до Кабінету Міністрів. Крім цього, збільшилася кількість повідомлень щодо випадків корупції. Виглядає, що деякі негативні тенденції порівняно з тим, що було 2005-го року, посилилися. Енергетичний ринок в Україні залишається надзвичайно непрозорим”.

А чого, на думку Стівена Пайфера, Вашингтон точно не хоче бачити, так це – коаліції комуністів з Партією регіонів та повернення до передвиборчої ситуації.

Посол Кіф Сміт висловив сподівання, що вибори можуть змінити ситуацію на енергетичному ринку країни. За його словами, використання енергії в Україні є одним з найбільш витратних у світі:

“Тому що це дешево. І тому, що вони не дуже зосереджувалися на цьому питанні. І тому, що політики в Україні і Росії мають інтерес, аби підтримувати купівлю та продаж великої кількості енергії та не зацікавлені в енергозберігаючих технологіях. Бо вони на цьому заробляють гроші”.

Посол України в США Олег Шамшур завірив, що, незважаючи на образливу виборчу риторику, всі основні політичні сили мають чимало спільних пріоритетів щодо першочергових післявиборчих реформ:

“Найперший пріоритет на мою точку зору – закінчення судової реформи. Ця проблема стала ще більш очевидною під час політичної кризи”.

А також такі, як реформування економічного законодавства, освіти, охорони здоров`я та інтеграція в європейські структури.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG