Спеціальні потреби

Кваснєвський не виключає союзу Ющенка і Януковича  (ВІДЕО)


Частково своєю оцінкою передвиборчої ситуації в Україні та прогнозами щодо їх наслідків поділився колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський. Його промова, з якою він вчора виступив в Атлантичній раді США, мала назву “Виборча драма в Польщі, Україні та Росії.” Драма це чи інший політичний жанр, але вибори у цих трьох країнах Олександр Кваснєвський назвав найважливішими у Європі. А в Україні ще і найцікавішими.

Олександр Кваснєвський вважає, що парламентські вибори навряд чи значною мірою змінять розстановку політичних сил в Україні. У всіх трьох провідних партій та блоків він бачить значні недоліки. Партія регіонів не може визначитися зі своєю зовнішньою політикою. Блок “Наша Україна – Народна самооборона” обмежений підтримкою Західної України. А партія Юлії Тимошенко – страждає ... від нестачі творчого підходу:

“Сьогодні описати цю партію як ліву партію, праву партію чи соціально-демократичну партію дуже важко, майже неможливо. Вона не дуже творча в плані ідеології, політики чи програми для України”.

Залежність українських партій від регіональної підтримки Кваснєвський вважає ознакою слабкого розвитку демократії в Україні:

“Це означає дуже слабку політичну та демократичну систему в Україні. Тому що зазвичай ідеологія, цінності та програми мають грати більшу роль у формуванні політичних партій”.

На думку Кваснєвського, українські політики мусять навчитися тому, що давно вміють робити в Європі та вже навчилися робити в Польщі – співіснувати:

“Найбільше питання до політичних еліт буде подолати всі ці проблеми, які вони мали протягом останніх років. Найголовніше – організувати певний ступінь взаємодії та співіснування”.

Голова бізнес-ради “Україна – США” Морґан Вільямс погоджується, що найбільше, що потрібно для України відразу після виборів – це політична стабільність. Стабільність, на яку інвестори вже втомились чекати:

“Міжнародна бізнес-громада сподівається, що до початку наступного року буде новий уряд та буде певна стабільність. Це, звичайно, не гарантовано. Якщо 2008-ий рік знову буде часом політичної нестабільності, виборчих кампаній і вони не зможуть провести необхідне законодавство, змінити правила, регуляції, почати віддавати ПДВ на постійній основі, реформувати податкове законодавство, зробити кращу роботу з імпортом та експортом, посунутися ближче до ЄС, отримати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, вступити до СОТ, якщо вони не зроблять всіх цих речей через політичні суперечки, то Україна буде страждати економічно. І рівень незадоволення в міжнародній бізнес-громаді буде зростати”.

Олександр Кваснєвський оцінив шанс формування Помаранчевої коаліції в результаті виборів як один з трьох. Більшу ставку він зробив на співробітництво Ющенка та Януковича.

“Це важко прийняти, тому що ми маємо боротьбу цих двох важливих цінностей – демократичної та до певного ступеню недемократичних партій. Але якщо ви подивитесь на основні завдання, що стоять перед Україною – досягнення стабільності, об’єднання Сходу та Заходу, інтеграція в європейські структури – то, можливо, співробітництво цих двох партій – Януковича та Ющенка може бути розумним вибором”.

XS
SM
MD
LG