Спеціальні потреби

Лазерна корекція зору стає дедалі популярнішою


Корекцію зору за допомогою хірургічного втручання вже довгий час використовують у сучасній офтальмології. Особливо ефективною, хоча і недешевою, є процедура лазерної корекції. Останніми роками під лазерний скальпель лягають все більше людей, які втомлюються від постійного носіння окулярів чи лінз. Однак, для певної категорії пацієнтів – це питання не лише зручності чи естетичних уподобань. Йдеться про військовослужбовців. Нещодавно у Техасі відкрито новий хірургічний центр, який спеціалізуватиметься на обслуговуванні саме таких пацієнтів.

У центрі використовують передові лазерні технології, деякі з яких існують лише у Сполучених Штатах. Найбільш поширена процедура це лазерна корекція ока, відома як Лейзік. Хірург використовує лазер, щоб змінити конфігурацію рогівки, таким чином виправляючи її спроможність фокусувати. За словами лікаря Чарльза Райлі, у новому центрі можна буде лікувати хвороби ока які ще п’ять років тому були не виліковними. Хірургічна операція, каже Райлі, несе менший ризик, ніж носіння контактних лінз і дає солдатам переваги на полі бою:

“Якщо ви мусите носити контактні лінзи чи окуляри, ви не можете користуватись приладами нічного бачення. Ви не можете бути у пустелі, чи в горах Афганістану – очам не вистачає вологи. Розв’язкою в такому випадку є заломлювальна хірургія”.

Лікар-офтальмолог Стів Шалгорн робить операції військовослужбовцям з тисяча дев’ятсот дев’яносто третього року:

“Це дає їм перевагу. Велику перевагу. Це поліпшує їх ефективність як воїнів, і спроможність вижити”.

Лейтенант ВМС Лора Рівз – пілот вертольота, носила контактні лінзи аж поки їй не зробили операцію. Тепер вона може краще виконувати свої завдання:

“Коли я здійснюю посадку на непокритій смузі я не мушу журитися, що мені в очі залетить камінчик чи пісок. А коли я носила контактні лінзи, то постійно мусила терти очі, щоб усунути пил”.

Доктор Райлі зазначає, що кожна операція має певний ризик для пацієнта, але нова технологія і ретельні передопераційні тести зводять його до мінімуму.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG