Спеціальні потреби

Собаки рятують життя солдатів в Іраку і Афганістані


Безумовно кожному відоме твердження про те, що найкращим другом людини є її собака. І за цією метафоричною фразою – багато істини. Без перебільшення можна сказати, що собаки виконували роль живої зброї під час Першої і Другої світових воєн. Так і зараз майже дві тисячі собак виконують військову службу на війні в Іраку та Афганістані. І хоч їх не нагороджують медалями і відзнаками, командири високо цінують хоробрість і відданість цих тварин.

250 собак проходять звичайне тренування на військово-повітряній базі у Сан-Антоніо. Тренінг триватиме 120 днів. Собак вчать звикати до свисту кулеметних черг та шуму гелікоптерів. А також як виконувати команди, винюхувати вибухові пристрої та реагувати на підозрілі об’єкти. І коли навіть найсміливіші солдати відчувають тривогу під час патрулювання, добре треновану собаку не злякає ніщо. Кінолог американської армії Дуглас Тимберлейк каже:

“Коли собаки потрапляють у бойову ситуацію їхнім завданням є прийняти удар на себе. Вони не розуміють смерті, саме тому вони такі безстрашні. І якою б великою не була загроза, вони виконуватимуть свою роботу”.

Під час військових операцій в Іраку та Афганістані армія втратила щонайменше десять чотириногих товаришів. Собаки найчастіше зазнають поранень під час бойових дій. Їхня робота настільки важлива, що їхні поранення трактують, як поранення солдатів.

У середньому на тренування, догляд та годування одного собаки армія виділяє 25 тисяч доларів на півроку. Тварини проходять два медичних огляди щороку, які передбачають аналіз крові, рентген та кардіограму. Коли одним собакам доводиться виконувати складні завдання, інші із задоволенням проводять час із своїми тренерами.

Кінолог Вільям Гелтон каже, що мотивацією є зворотня віддача, коли собаки знаходять вибухівку чи зброю:

“Один із собак, яких я тренував, врятував цілий загін, знайшовши саморобний вибуховий пристрій біля дороги. І я подумав: моє тренування врятувало життя”.

Американська армія також дбає про життя своїх вихованців. І після важкої та небезпечної роботи у гарячих точках, якщо у собак мирний темперамент, їх забирають поліцейські відділки.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG