Спеціальні потреби

Понад 20% українців ще не визначились за кого голосувати


Активна стадія виборчої кампанії в Україні – попереду. Так вважають українські соціологи, відзначаючи велику кількість людей, які досі не визначилися з власними політичними симпатіями.

У період виборів ледь не щодня українці дізнаються результати соціологічних досілджень щодо рейтингів політичних партій. Нині всі соціологи сходяться в одному: у незмінності лідерів виборчих перегонів. На першому місці Пратія регіонів. За різними оцінками вона має від 28 до 33% прихильників. І хоч ці показники різні, все ж вони у межах соціологічної похибки. На другому місці Блок Тимошенко, йому різні центри соціологічних досліджень дають від 18 до 24%.

Якщо раніше соціологи казали про майже рівні рейтинги БЮТ та “Нашої України”, то зараз БЮТ впевнено займає дургу позицію. “Наша Україна” на третьому і з великим відривом – комуністи, які мають приблизно 4% симпатиків.

Шанси подолати бар’єр має Блок Володимира Литвина, йому симпатизують біля 2% виборців, а от у соціалістів справи гірші. Майже жодна дослідницька установа не дає цій політичній силі шансів на проходження до нового парламенту. Керівник Інституту політичних та соціологічних досліджень Володимир Бондаренко вважає:

“Цій партії дуже не хотілося нових виборів у парламенті. І її доля буде подібною до долі СДПУо. Врятувати СПУ може лишень той факт, що з нею наприкінці кампанії своїми голосами поділиться Партія регіонів. Але тих ключових позицій, які були, а це і посада спікера, і провідні комітети у Верховній Раді, і ключові міністри, цій партії вже не мати за жодних умов”.

Водночас понад 20% українців, як вважають соціологи, все ще не визначились. Досить великим може бути відсоток і тих, хто проголосує проти всіх. Водночас соціологи прогнозують – на вибори українці прийдуть, принаймні більше половини. На фоні політичної кризи у виборах все ж вбачають певний вихід.

Щодо проходження інших політичних сил до Ради наступного скликання, несподіванок не очікують, навіть попри доволі низький виборчий бар’єр. Відтак парламентську кампанію, соціологи називають репетицією президентських перегонів.

XS
SM
MD
LG