Спеціальні потреби

Ющенко видав четвертий указ про позачергові вибори


Віктор Ющенко знову видав указ про позачергові вибори. Цього разу вчетверте. Новий указ передбачає початок виборчої кампанії вже від завтрашнього дня.

Поява четвертого Указу Президента про позачергові парламентські вибори вже мало кого здивувала. Ющенко цього разу знову послався на те, що Верховна Рада є недієздатною, зважаючи на зменшення кількості її членів менше ніж до 300. Це була вимога коаліції, аби саме це було причиною розпуску Ради, аби не створювати прецеденту розпуску парламенту без чіткого визначення причини. Однак, головна норма цього указу – виборча кампанія починається 2 серпня.

Очікують, що початок кампанії завтра на своєму засіданні оголосить ЦВК, однак зважаючи, що робота цього органу фактично є заблокованою, стартовий свисток кампанії вирішив дати особисто президент. Заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук каже:

“Президент України має всі правові і фактичні обставини для дострокового припинення повноважень Верховної Ради України з огляду на те, що протягом 30 днів однієї сесії не починали і не проводили пленарних засідань”.

Марина Ставнійчук не виключє і появи п’ятого указу Ющенка про дострокові вибори, але це вже на крайній випадок. Якщо політичні сили будуть саботувати виборчу кампанію, парламент розпустять за визначенням, поданим у Конституції – недієздатнітсь протягом 30 днів. Саме для того, аби не дати такої можливості Секретаріату Президента, Олександр Мороз і планує провести дострокову сесію, однак найчисленніша Фракція регіонів вже заявила – вона на цю сесію не піде. Відтак, реалізація таких намірів Мороза виглядає малоймовірною.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG