Спеціальні потреби

Представники США та Ірану обговорили ситуацію в Іраку


Сполучені Штати відхилили пропозицію Ірану провести зустріч у питанні Іраку на рівні заступників міністрів закордонних справ. У Держдепі вважають недоцільним проводити такі наради на даному етапі, адже вже налагоджено зв'язки на рівні послів. У вівторок дипломати провели другий раунд двосторонніх розмов, на яких погодилися створити допоміжний комітет, що займється питаннями відновлення стабільності в Іраку. Попри досягнутий поступ, Іран, за словами американських посадовців, не визнає своєї причетності до розпалювання насильства у цій країні.

Через два місяці після проведення першої американсько-іранської зустрічі з іракського питання, посол США в Багдаді Раян Крокер заявив, що підтримувані Іраном бойовики не вгамувалися, а навпаки, стали активнішими. Хоча на словах ніхто не проти знайти вирішення іракської проблеми, зустріч, яка тривала сім годин, за словами американського дипломата, щедрою на результати не назвеш:

“Немає потреби доводити це у суді. Ми відкрито заявили іранцям, що знаємо, чим вони займаються. І вони зараз повинні вирішити, до яких дій вдатися”.

Існує думка, що будь-які обговорення майбутнього Іраку мають відбуватися за участю всіх гравців регіону, а не лише Ірану. Денніс Росс, який очолював мирні зусилля Сполучених Штатів на Близькому Сході за урядування Президента Клінтона та першого терміну Джорджа Буша каже, що участь у переговорах самого Ірану допомагає лише цій країні:

“Коли ми це робимо, то лише допомагаємо їм. Іран починає думати, що потрібен нам більше, аніж ми йому”.

Обговорення зосереджувалися виключно на війні в Іраку, незважаючи на те, що не втратило своєї актуальності й тертя між США та Іраном стосовно ядерної програми Тегерана. Говорячи ж про США, то тут через непопулярну серед американців війну, рейтинг Президента Буша продовжує залишатися низьким. У вівторок Джордж Буш у черговий раз дав відсіч критикам своєї політики. Він заявив, що вони вводять американців в оману. Президент США звинуватив у триваючому насильстві терористичні організації та знову наголосив на доцільності воєнних дій з ворожими силами.

“Аль-Кайда для американського народу – ворог номер один. І ми продовжимо їх переслідувати заради безпеки нашої країни”.

Водночас критики політики американського президента кажуть, що війна в Іраку терористичної загрози не зменшила, а навпаки, допомогла Аль-Кайді згуртувати свої сили.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG