Спеціальні потреби

Інтернет – нове поле для діяльності терористів


Неприбуткова організація в Вашингтоні оприлюднила список понад сотні веб-сайтів, які належать ісламістам та підтримуються провайдерами Інтернет-послуг у Сполучених Штатах. Інститут близькосхідних медіа-досліджень виставив цей список на власній Інтернет-сторінці в надії, що провайдери закриють сайти, які, окрім іншого, закликають до терористичних атак та навіть надають інструкції щодо їх виконання.

Терористи Аль-Кайди знімають на відео вбивства заручників, атаки на американські сили в Іраку та войовничі звернення своїх лідерів. І все це розміщують в Інтернеті за допомогою американських сервіс-провайдерів.

Ігаль Кармон науковець Інституту з близькосхідних медіа-досліджень зазначає:

“Інтернет – це Америка. Весь Інтернет це – Америка. Наприклад, веб-сайт палестинських радикальних сил має хостинг в Техасі. А сайт афганських моджахедів – клієнт компанії з Пенсільванії.

Прихильники Джихаду в Іраку мають веб-сайт, провайдер якого у штаті Вашингтон. Банер цього веб-сайту каже: “Вбивайте американців де б вони не були”.

Родні Лоджес – власник фірми, яка спеціалізується у цифрових технологіях. Він пояснює поведінку провайдерів тим, що їм законодавчо заборонено здійснювати моніторинг змісту Інтернет-сайтів. В іншому разі, вони б мали нести за нього відповідальність.

Але провайдери Інтернет-послуг можуть закрити веб-сайт в разі, якщо вони дізнаються, що його власник має відношення до тероризму. Так само вони і зробили, коли Інститут близькосхідних медіа-досліджень оприлюднив подібну інформацію три роки тому.

Ігаль Кармон каже: “Ніхто з ними не зв’язувався. Це трапилося само собою. Через тиждень після оприлюднення інформації ми поцікавилися, що сталося з цими веб-сайтами, і не знайшли жодного з них”.

І цього разу, всього через кілька годин після оприлюднення інформації, іракський веб-сайт, який підтримував сервіс-провайдер з Техасу, був закритий. Ініціатива інституту знаходить підтримку серед членів Конгресу.

Відео-терористів, які тренуються перед здійсненням атаки 11-го вересня, походить з тренувальних таборів Афганістану. Інтернет, каже Кармон, теж став тренувальних табором радикальних ісламістів:

“Це є новою зброєю ворога. Таким чином вони рекрутують людей. Тут вони їх тренують. І тут же вони надають їм моральну підтримку”.

Організація продовжує повідомляти про діяльність терористів в Інтернеті, сподіваючись позбавити їх цієї могутньої зброї.

XS
SM
MD
LG