Спеціальні потреби

Вибух труби ньюйорківці асоціювали з терактом


Всього через кілька днів після того, як був оприлюднений звіт розвідувальних установ про те, що існує підвищена небезпека терористичних атак, у самому центрі Нью-Йорка – Мангеттені, поруч із Центральною залізничною станцією, стався вибух. Не дивно, що першою думкою тих, хто опинився поруч, була – “тероризм”.

У середу Нью-Йорк пережив дежавю терористичної атаки 11 вересня 2001-го року. Як і тоді, люди в паніці рятувалися від невідомої загрози, а мас-медіа транслювали події “наживо” майже без перерви. Ось як пережили подію очевидці:

- “Я був безпосередньо в районі, де стався вибух. Я загубив всі свої речі”.

- “Ми чули великий вибух. Будинок почав труситися, і частинки цеглини падали, розбиваючи скло у вікнах нашої квартири на 27 поверсі”.

Трейсі Такер та її родина приїхала з Канзасу до Нью-Йорка на відпочинок. Під час вибуху вона перебували в готелі неподалік:

“Я дуже перелякалася і вже була готова йти здавати квиток та повертатися до дому. Це звучало ніби літак, що летить дуже низько. Коли я побачила дим, що піднімався в повітря, я дійсно подумала про теракти 11-го вересня. Звичайно, думаєш про найгірше. Думаєш про тероризм та переживаєш за тих, хто міг постраждати. Але я рада, що це – не тероризм”.

Цього разу лише прорвало трубу з гарячою водою, яка була прокладена майже 80 років тому. Вибух був такої сили, що перевернув вантажівку. А пар, який утворився на місці аварії, був вищим за нью-йоркські хмарочоси. У результаті паніки одна людина померла від серцевого нападу, кілька десятків – зазнали травм. Всю ніч на Мангеттені працювали рятувальні команди. Перші наслідки аварії вдалося подолати, але наразі міська влада з охорони здоров’я говорить про те, що в руїнах був знайдений високий рівень азбесту.

Влада Нью-Йорка закликає тих, хто був близько до місця аварії, окремо прати одяг, що був на них в той момент. А тих, хто мешкає поблизу – тримати вікна зачиненими.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG