Спеціальні потреби

У Києві розпочала роботу шістнадцята сесія ОБСЄ


У Києві розпочала роботу сесія Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Проведення сесії Парламентської Асамблеї країн-членів ОБСЄ саме у Києві жодним чином не повязане із українською політичною кризою. Українці запросили провести такий представницький форум на своїй території ще два роки тому. Але політики все ж використали трибуну зібрання для з’ясування стосунків.

Після короткого привітання Президент Ющенко пояснив – дострокові вибори потрібні для очищення парламенту від корупції. І запросив представників ОБСЄ спостерігати за голосуванням 30 вересня:

“Нам вельми потрібен ваш об’єктивний і неупереджений погляд на виборчий процес в Україні”.

Лише коли президент покинув зал, туди зайшов Олександр Мороз. Таким чином, очевидно, спікер хотів показати свою незгоду. Він заявив – запрошення спостерігачам надішлють лише коли будуть законні підстави для виборів. Зараз, мовляв, таких немає.

Однак вже у наступному виступі Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Йоран Леннмаркер запевнив, що ОБСЄ надішле своїх спостерігачів на позачергові парламентські вибори в Україні 30 вересня:

“Я казав пану президенту і хотів би повторити в присутності Голови Верховної Ради, що 30 вересня ми будемо спостерігати від імені ОБСЄ за виборами в Україні”.

На цьому українська тема вичерпалася. Учасники ухвалили порядок денний, за яким працюватимуть наступні чотири дні. За наслідками дискусій ухвалюють декларації, резолюції та рекомендації щодо того, як вирішувати регіональні конфлікти, розвивати демократичні інститути, вдосконалювати виборчу систему. Цього року над документом працюватиме найбільш представницька делегація зі Сполучених Штатів. Сенатор з Меріленду Бенджамін Кардін зазначив:

“Ми ухвалимо підсумкову декларацію, яка очевидно називатиметься “Київською”. Цей документ говоритиме про наші спільні пріоритети. Я особисто запропонував пункт про боротьбу із дискримінацією та антисемітизмом. Я думаю, ця декларація і буде однією із форм нашої дії”.

Спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе підготувала власні пропозиції:

“Однією з моїх ініціатив було розглянути питання про виконання рішень, які ухвалює ОБСЄ. Я завжди критикувала цю організацію за те, що вона приймає важливі рішення, але іх не виконують”.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG