Спеціальні потреби

Сенат не досяг компромісу щодо імміграційної реформи


Сенат Сполучених Штатів не досягнув згоди щодо комплексного законопроекту про реформу імміграційної системи, який рішуче підтримує Президент Буш. Законопроект передбачає надання законного статусу 12 мільйонам нелегальних іммігрантів у США.

Для того, щоб припинити дебати і поставити законопроект на остаточне голосування, необхідно було 60 голосів. Прихильникам не вистачило 14. Консервативні республіканці вважають, що він рівнозначний амністії для незаконних іммігрантів і не зупинить напливу нових нелегалів до США.

Президент Буш, який вважає реформу імміграційної системи ключовою частиною його внутрішньої політики, склав на Конгрес вину за відсутність відповідного законодавства.

Законодавство щодо імміграційної реформи становить компроміс між групою сенаторів з обох партій і Адміністрацією Президента Буша. Воно передбачає уможливлення громадянства для мільйонів нелегальних іммігрантів, як також програму для так званих тимчасових робітників-гостей і посилення охорони кордонів.

Сенатор-демократ Тед Кеннеді – один із найбільших прихильників законопроекту:

“Ми ще повернемося. Це питання не втрачає своєї актуальності. І ми здобудемо остаточний успіх. Це – частина нашого загального поступу в ім’я нашого народу, в ім’я країни”.

Сенатор-республіканець Дейвид Віттер рішуче виступав проти законодавства:

“Слово сказано чітко і недвозначно: американський народ хоче, щоб ми спочатку зосередились на виконанні чинних законів щодо імміграції, як на кордоні так і на місцях праці. Народ не хоче обіцянок. Він хоче дії, результатів, доказів, оскільки обіцянки він вже чув раніше”.

На погляд експертів, Сенат навряд чи повернеться до розгляду законодавства про імміграційну реформу ще перед президентськими виборами, які відбудуться наступного року.

XS
SM
MD
LG