Спеціальні потреби

Мiжнароднi організації критикують тюремнi умови в Українi 


Кілька провідних міжнародних організацій, включно з ООН, повідомляють, що тортури є звичним явищем у пенитенціарній системі України. Вони кажуть, що невідповідне ставлення до ув’язнених може виникати від моменту їхнього арешту.

Інформацію про застосування тортур в українських в’язницях оночасно оприлюднили звіти Комітету ООН проти тортур, Ради Європи, і Міжнародна гельсiнська федерація за права людини. У одному звіті, грунтованому на моніторингу українських в’язниць два роки тому, Рада Європи повідомляє, що жорстоке ставлення включає переважно удари руками, ногами, чи гумовими кийками, але також і удушення. Міжнародна Гельсiнсьска федерація додає до цього вживання електрошоку. На додачу, згідно з повідомленням цієї організації, принаймні 12 в’язнів колонії в Бучі, поблизу Києва, потрапили до лікарні з важкими травмами, заподіяними загоном спецпризначення, бійці якого були в масках.

Голова Української гельсiнської спiлки Євген Захаров каже, що порушення починаються, коли ймовірного злочинця арештовують вперше, і офіцер чи слідчий намагається вибити з нього зізнання, що є порушенням презумпції невиновності. При арешті ніхто не зачитує арештованому про його права, як в більшості розвинених країн.

В окремому звіті Комітет ООН проти тортур також вказує на брак захисних юридичних бар’єрів для арештованого, включно з обмеженим доступом до адвокатів до судових слухань. Захаров говорить, що жорстоке ставлення до арештованих продовжується і після вироку.

МЗС України переправив запит Голосу Америки про інтерв’ю стосовно цих інформацій до своєї підлеглої установи - Департаменту з виконання покарань, який попросив десять днів на розгляд справи. Однак представник Ради Європи зустрічався з директором Департаменту Василем Кошинцем в 2005 році, і звіт уряду з цього приводу, розміщений в Інтернеті, повідомляє, що цей Департамент вже ретельно розглянув ці припущення.

Євген Захаров говорить, що з боку деяких чільних урядовців спостерігаються зусилля покласти край тортурам у в’язниці. Він послався на нинішнього шефа МВС Василя Цушка і його попередника Юрія Луценка, які заявляли, що таким явищам, як тортури, не місце в Україні.

Рада Європи відзначає, що ремонт в’язниць і спорудждення нових приміщень для ув’язнених має поліпшити умови їхнього утримання в неволі. Проблема, каже Захаров, полягає в тому, що чиновники нижчого рівня, офіцери-правоохоронці і наглядачі в’язниць, або заперечують обвинувачення в тортурах, або помилково уважають, що мають право знущатися над тими, хто відбуває ув’язнення.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG