Партія регіонів не планує будувати свою виборчу кампанію на антинатівських та антиамериканських гаслах. Про таке представники цієї політичної сили заявили на представницькому міжнародному форумі у Києві.
Україна повинна досягати євроатлантичних стандартів. З такою несподіваною заявою представник Партії регіонів Юрій Мірошніченко виступив під час міжнародного форуму “Євроатлантичне майбутнє України”. Запрошені до дискусії як противники ідеї інтеграції у ЄС та НАТО, регіонали твердять, що такими себе не вважають. Зокрема Мірошніченко зазначив:
“Опонентів на цьому форумі бути не може, оскільки всі учасники об’єднані однією метою – спонукати встановлення в Україні європейських стандартів, стандартів євроатлантичної спільноти. Вони сьогодні визнані усім світом, вони є взірцем. Ми ніколи не кричали “Геть НАТО! ” – це по-перше. Це були гасла зовсім не Партії регіонів, а радикально налаштованих партій, таких як ПСПУ”.
Соціологи твердять – кожна з останніх виборчих кампаній призводила до падіння підтримки НАТО в Україні, оскільки тему активно експлуатували противниками Альянсу. Директор фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів вважає, що охочих в'їхати на цьому конику в парламент буде достатньо й цього разу:
“Однозначно буде антиамериканська та антинатівсьска фразеологія. Комуністи вже заявили, що це буде базою їхньої політичної кампанії. Тут важливо, як поведе себе Партія регіонів”.
Попри нинішню політичну кризу в Україні побільшало демократії. Отже, вона стала ближчою до стандартів альянсу, бракує лише визначеності, вважає колишній посол США в Україні Стівен Пайфер:
“Нині Україна набагато ближче до членства в НАТО, ніж сім років тому. Проте залишається запитання, чи хоче вона йти в НАТО. І тут в уряді – різнобій думок. Президент хотів би приєднатися до плану дій з набуття членства. Тоді як прем’єр каже, що хоч і готовий співпрацювати з Альянсом, проте зараз такий план не на часі. Для НАТО було б зрозуміліше, якби була єдина точка зору. Тоді організація могла б відповідно з цим працювати і визначати свою політику”.
Говорячи про майбутню кампанію, дипломат порадив також політичним противникам не перетворювати вибори у війну на знищення. Щоб залишити собі можливості співпраці після 30 вересня.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1