Спеціальні потреби

Ющенко обговорюватиме з Путіним питання депортації


Взаємні депортації та заява Володимира Путіна про наступ тиранії в Україні. Саме це є сьогодні тою ложкою дьогтю, яка псує добросусідські відносини стратегічних партнерів. З проблемою персон нон-грата український президент спробує розібратися під час зустрічі зі своїм російським колегою в Москві 10-го червня. Про це Віктор Ющенко заявив у п’ятницю на прес-конференції у Хмельницькому. Як сказав президент, він готовий розглянути претензії до України, якщо такі є, але хоче, щоб висновки зробила і російська сторона:

“Давайте зробимо державні висновки щодо тих висловлювань, які допускають високі посадовці, і ці публічні висловлювання ми сприймаємо як вираження зневажливого характеру до українського народу, до української держави.

Тому я хотів би сказати, що на тих перемовинах, які в мене будуть з Президентом Росії у неділю, безумовно, ці питання будуть порушені. І я переконаний, що ми з Президентом Путіним найдемо, як запобігти цій ескалації”.

Напередодні цю ж проблему з’ясовував у Москві міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк. Під час засідання на рівні міністрів закордонних справ українська сторона запропонувала винести питання на суд експертів.

Пізніше, коментуючи заклик МЗС Росії щодо взаємного анулювання будь-яких “чорних списків”, Яценюк заявив:

“Україна готова одноразово допускати на свою територію осіб, оголошених персонами нон-грата, якщо ті їдуть з гуманітарною метою. Відвідати родичів, могили або на лікування”.

Що ж до повного анулювання списків осіб, яким заборонено в’їзд на територію України, то Яценюк вважає це можливим лише у тому разі, якщо згадані особи вибачились за свої антиукраїнські вислови та дії і обіцяли надалі від них утримуватись.

Очільник українського зовнішньо політичного відомства зауважив також, що для взаємного анулювання списків, як це пропонує Росія, необхідно щонайменше, аби сторони обмінялися цими списками. Тим часом, як відомо, українські списки осіб нон-грата відкриті, тоді як російські – засекречені. Крім того, міністр вважає за необхідне з’ясувати правові підстави відмови тій чи іншій особі у в’їзді. Як заявив Яценюк:

“Я вивчав правові підстави щодо недопуску українців і не побачив жодного висловлювання Жулинського, яке б могло бути неоднозначно сприйняте щодо російської сторони”.

А тим часом деякі висловлювання російських громадян, яким заборонили в’їзд до України, за його словами, викликають багато запитань.

Нагадаємо: 6-го червня з Росії депортували академіка, радника Президента України Миколу Жулинського. Російська сторона пояснила це відповіддю на видворення з України російського громадянина Олександра Дугіна.

Раніше небажаними в Україні були оголошені росіяни Костянтин Затулін та Володимир Жириновський; відповіддю на це вважають видворення з Росії українця Петра Порошенка.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG