Спеціальні потреби

Мороз не бачить підстав для припинення роботи Ради


Український парламент сьогодні продовжив свою роботу. Під час засідання спікер Олесандр Мороз заявив, що не бачить підстав для припинення роботи Верховної Ради.

Як і прогнозували політологи, Олекскандр Мороз, всупереч вже третьому Указу Президента Ющенка про розпуск Ради, досі вважає її чинним та легітимним органом влади. У парламенті досить модною стала теза про те, що меншість – 150 депутатів не може нав’язувати свою волю більшості і що розпуск в такий спосіб створює доволі небезпечний прецедент. Натомість Олександр Мороз твердить і про те, що ситуація із 150 депутатами вже не така й проста. Мовляв, заяв не достатньо, – треба чекати висновку ЦВК.

Більше того, за словами Мороза замість тих депутатів, які вирішили добровільно скласти свої повноваження, є інші люди у списку і тепер вони готові ставати народними депутатами.

Олександр Мороз зазначив: “До тих пір, поки ЦВК не дасть нам інформації про те, що ніким замінити депутатів, які вибули – парламент працює. І цю процедуру має завершити той, хто її розпочав. Так само, як і чітко визначитися з приводу того, хто писав і хто не писав заяв про складання депутатських мандатів”.

Це не єдиний аргумент коаліції. Як заявив регіонал Сергій Ківалов, чимало опозиційних депутатів насправді готові відкликати свої заяви. Вони зрозуміли, що разом із заявою позбавили себе зарплат, привілейованих пенсій та усіх пільг, включно з квартирами в Києві, які роздали ще далеко не всім обранцям нинішнього скликання. На думку Ківалова, тепер люди задумалися.

Опозиціонери в свою чергу називають це погрозами, а також шантажем, мовляв, Олександр Мороз аж дуже завзято взявся за скасування усіх депутатських привілеїв. Втім, публічно, жоден із депутатів від заяв про складання повноважень ще не відмовився. Відтак відкритою залишається головна дискусія – коли парламент має припинити роботу – після виборів, як це відбувається традиційно, і як на цьому наполягає коаліція, чи відразу після розгляду заяв ЦВК, як того хоче опозиція.

XS
SM
MD
LG