Спеціальні потреби

Програма Маскі - шанс здобути освіту в США (ВІДЕО)


Освіта у Сполучених Штатах з кожним роком дорожчає. Згідно зі статистикою Міністерства освіти у середньому чотири роки в коледжі з метою здобуття диплому бакалавра коштують 26 тисяч доларів. Два роки магістратури – ще близько 20 тисяч, не рахуючи плати за проживання, підручники, тощо. Приватні престижні університети коштують значно більше. Більшість американців беруть кредити на освіту під низький відсоток, які потім виплачують. Однак, щороку кілька українців отримують шанс навчатися в найкращих ВНЗ Сполучених Штатiв безкоштовно.

Нещодавно півтори сотні випускників програми Маскі з країн колишнього Радянського Союзу повернулися додому. Серед них – 16 українців. Програму, яку назвали на честь колишнього сенатора та Державного секретаря Едмунда Маскі, Конгрес заснував 1992-го року. Це одна з багатьох програм міжнародного академічного обміну Державного департаменту США. Її мета – сприяти економічному та демократичному розвитку країн Євразії.

Представник Держдепартаменту США Дамаріс Курчофе каже: “Ця програма – частина місії бюро зі сприяння налагодженню розуміння між людьми, встановленню професійних та освітніх контактів. Ця програма збагачує американські університети, бо дає можливість американським студентам познайомитися зі студентами з різних країн світу, побачити світ під іншим кутом. А для студентів, які сюди приїжджають, програма дає можливість отримати чудовий досвід, краще зрозуміти Сполучені Штати, американський спосіб життя та культуру”.

Втім потрапити до кола обраних “щасливчиків” дуже непросто. Для цього потрібно скласти стандартні для американських університетів іспити та вже мати чималий професійний досвід. Відбором майбутніх студентів займається міжнародна неприбуткова організація Айрекс. ЇЇ представник Стівен Макі каже:

“Ми дивимося на досвід, колишні успіхи в навчанні, лідерський потенціал, участь у роботі недержавних організаціях. Ми шукаємо тих, хто не тільки буде гарно навчатися у США, але й по поверненні додому зможе досягти успіху. І, звичайно, англійська мова дуже важлива”.

Минулого року з понад чотирьохсот претендентів шанс навчатится в США отримали всього 16 українців. Один із них – 24-річний киянин Дмитро Бірюк, який вивчав право в Університеті Сент-Луїса в штаті Міссурі. До від’їзду до США він працював у міжнародній консалтинговій компанії “Прайс Вотерхауз Куперс”. Дмитро планує туди і повертатися, але вже з новими знаннями:

“Ця програма відкрила для мене деякі аспекти права, які будуть дуже корисними для мене в практиці. Зокрема, в корпоративному бізнес-праві, яке ми практикуємо”.

А от Тетяна Поладько, яка два роки вивчала державне управління та соціальну політику в Університеті Ратґерса в штаті Нью-Джерзі, свої плани на майбутню кар’єру різко змінила. До від’їзду до Америки вона мріяла увійти в українську політику:

“Мені здавалося, що поїду, отримаю магістерський ступінь і це мені дасть певний погляд і певну можливість увійти в політичні сили в Україні. А тепер я зрозуміла, що треба досягти того про що мрієш. І я буду більш потрібна дітям-сиротам, аніж політикам”.

Тепер Тетяна планує будувати школи для дітей-сиріт.

Після навчання в США українські студенти почали по-іншому дивитися на американське суспільство та культуру. Дмитро відкрив для себе, що американці цінують дружбу:

“Американці є дуже вільними у спілкуванні. Вони допомагають в усьому, а не сконцентровані на собі”.

А деякі американці, з якими потоваришували українські студенти, дізналися нове про Україну. Тетяна переконана:

“Завжди у американців виникає питання, чому, якщо є талант і ресурси, то чому ви не можете так швидко економічно розвиватися. І я хочу вірити, що мені вдалося пояснити, чому українці, які є дуже талановиті, працелюбні і освічені люди, чому в нас труднощі у розвитку нашої країни. Це не те, що в людях питання, в людях є проблема. Це питання часу і питання підходів, які ми беремо до економічного розвитку і iнших розвитків”.

Після повернення Тетяна та Дмитро увійдуть до числа майже 800 українців, які навчалися в Сполучених Штатах за весь час існування програми Маскі. Серед них є чимало власників малих та середніх підприємств, успішних юристів та працівників міжнародних бізнес-корпорацій. Втім, на високих посадах в органах виконавчої влади чи в парламенті випускників програми Маскі немає.

Відео - найголовніше

Зброя, ATACMS від США – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00
XS
SM
MD
LG