Спеціальні потреби

Колишнього російського шпигуна звинувачують у вбивстві


Британські прокурори звинуватили колишнього російського шпигуна у вбивстві Олександра Литвиненка минулого року в Лондоні і кажуть, що домагатимуться його екстрадиції. Міністр закордонних справ Великої Британі Маргарет Бекет сьогодні сказала російському послу, що Лондон очікує від Москви повної співпраці у притягненні Андрія Лугового до судової відповідальності у Великобританії.

Однак представниця генерального прокурора Російської Федерації заявила пізніше, що Конституція забороняє розгляд справи будь-якого громадянина Росії у судовій установі іншої країни. Вона не відкинула вірогідності того, що Лугового судитимуть за російськими законами.

Олександр Литвиненко помер 23 листопада минулого року від отруєння радіоактивним матеріалом. Звинувачений у цьому Луговий у черговий раз відкинув свою причетність до цього вбивства, заявляючи, що британці сфабрикували справу з політичних міркувань.

Офіційний Лондон хоче, щоб винні у вбивстві постали перед британським правосуддям. Вдова Литвиненка заявила, що схвалює кроки Лондона у цій справі, і заявила Урядові Росії, що Кремль повинен довести непричетність Лугового до вбивства і надати докази того, що Луговой не причетний до загибелі її чоловіка.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG