Спеціальні потреби

Саркозі склав присягу на посаді Президента Франції


У своєму зверненні після інавгурації Ніколя Саркозі заявив, що хоче об'єднати французів для того, щоб спільно долати труднощі реформ, які очікують країну. Після офіційної церемонії Саркозі прибув до Тріумфальної арки та поклав квіти до пам’ятника ветеранам періоду Першої та Другої світових воєн. Очікується, що до кінця тижня Саркозі оголосить склад нового Кабінету Міністрів.

Французи покладають на Саркозі великі надії, як на людину, яка зможе провести необхідні реформи – знизити податки і привести економіку Франції до стандартів вільного ринку.

Новообраний Президент Франції – політик контрастів. Він сповідує консервативні погляди, жорсткий у питанні дотримання законів та непримиренний до злочинців. Водночас він переконаний, що Франція повинна мати більш ліберальну економіку, базовану на американській та британській моделях. Багато французів прихильно ставляться до його ідей у той час, як інші звинувачують його в авторитаризмі і готовності обмежити громадянські свободи заради політичних надбань.

За словами Саркозі, він хоче почати економічні перетворення з реформування ринку праці, скорочення податків на прибутки, перегляду пенсійних планів та університетської системи.

Як і Жак Ширак, Саркозі не планує втягувати Францію в іракський конфлікт, хоча і зацікавлений покращити відносини зі Сполученими Штатами. Під час свого першого виступу після обрання він заявив, що Сполучені Штати можуть розраховувати на дружбу Франції. Зі свого боку Президент Буш заявив, що не зважаючи на розбіжності, він сподівається на плідну співпрацю з новим французьким лідером.

Батько Саркозі – угорський іммігрант, мати - француженка. Під час передвиборчої кампанії він заявляв, що хоче реформувати імміграційну систему і встановити квоту для прибуття до Франції більш кваліфікованих працівників.

Ключовим у проведенні реформ будуть результати виборів до парламенту наступного місяця. Партія Саркозі зараз має більшість в обох палатах законодавчого органу. Їй необхідно зберегти свої позиції для того, щоб Саркозі зміг запровадити у життя свої амбіційні плани.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG