Спеціальні потреби

Талібан та Аль-Кайда об’єднують зусилля?


Колишній посол Сполучених Штатів в Афганістан Рональд Ньюмен вважає, що коаліція все ще може досягти “неймовірного успіху” в цій країні. Але так само як і ...зазнати “суцільної поразки”. І це – через п’ять років після того, як Талібан був усунутий від влади в результаті військової операції. Під час лекції у вашингтонському Інституті близькосхідної політики він запевнив аудиторію, що досягнення успіху в Афганістані вимагатиме величезних зусиль та політичної волі.

Колишній Посол США не втрачає надій побачити мирний Афганістан з ефективним та популярним урядом. І це – незважаючи на те, що кількість жертв у результаті дій терористів-самогубців не зменшується.

Минулого тижня терорист у формі солдата афганської армії застрелив двох американських солдатів у той час, як вони виїжджали з території в’язниці, неподалік Кабула. У січні цього року терорист-самогубець підірвав бомбу посеред натовпу в місті на Півночі Афганістану. Загинуло десятеро людей. У березні вже на Півдні Афганістану бомба закладена у велосипед забрала життя ще двох мирних мешканців.

За даними агентства “Франспрес” тільки цього року 50 іноземних солдатів загинуло здебільшого у результаті актів насилля. З них 30 –
американські громадяни. Але колишній посол США вважає, що коаліційні сили все ще мають шанси на успіх.

Ньюмен, який нещодавно залишив Кабул після двох років перебування на посаді посла, запевнив аудиторію, що підтримка уряду Президента Гаміда Карзая зростає, а Талібан втрачає своїх прихильників:

“Внаслідок цієї тенденції, зростає також використання терору з політичною метою, і ми можемо очікувати навіть ще більшої кількості терористів-смертників. Але ми маємо зрозуміти, що досягнення перемоги забере роки, вимагатиме терпіння, грошей, військової сили та жертовності”.

Нещодавно тактика Аль-Кайди, яку мережа використовує на території Іраку, поширилася і в Афганістані. За словами екс-посла, відбувається повільне об’єднання зусиль Талібану та Аль-Кайди. Він зазначив, що можливо вони не діють під єдиним командуванням чи контролем, але вони певним чином взаємодіють і допомагають один одному грішми.

За словами Ньюмена, рішучість НАТО досягти успіху в Афганістані зросла. І це незважаючи на той факт, що деякі країни не хочуть, аби їхні сили зазнавали людських втрат. Існує висока ймовірність того, що коаліції таки вистачить політичної волі залишитися в Афганістані.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG