Спеціальні потреби

Держдепартамент оприлюднив звіт з питань тероризму


Побачив світ річний звіт Державного Департаменту США з питань тероризму. У документі сказано, що кількість жертв терористичних атак у світі збільшилася на 40%, здебільшого за рахунок насилля в Іраку і Афганістані.

Автори звіту встановили, що жертвами терористичних атак у світі стали 20 тисяч людей. З них 13 тисяч загинули в Іраку. Подвоїлася частота терористичних нападів і в Афганістані. Рассел Траверс з Національного центру контр-тероризму каже, що торік від терактів найбільше постраждало саме мусульманське населення:

“З 20 тисяч жертв, понад половина були мусульмани, які загинули від рук інших мусульман-екстремістів”.

Ірак у звіті змальований як епіцентр війни, яку Сполучені Штати та сили коаліції ведуть із тероризмом. Провісниками терору виступають аль-Кайда, повстанці та бригади смерті. Френк Урбанчич займається питаннями контр-тероризму у Державному Департаменті США. Він каже, що хоча захоплювати та знешкоджувати ключових терористів важливо, але самими цими діями справі не зарадиш:

“Ми повинні намагатися створити мережі уряду, приватних громадян та організацій, як також мережі різноманітних установ і бізнес-груп, яким можна буде довіряти, і які співпрацюватимуть у боротьбі із загрозою насильницького екстремізму та його радикальною ідеологією”.

У звіті Держдепартаменту сказано, що у глобальних зусиллях побороти тероризм після учинених на США 2001-го року тератак, загалом поступ є. Посилено охорону кордонів між державами, заморожено значні ресурси фінансування терористів та ліквідовано деякі насильницькі угруповання. П’ять країн у документі названо державами, що спонсорують тероризм. Це – Іран, Сирія, Судан, Куба та Північна Корея. Держдепартамент стверджує, що на першому місці у цьому списку саме Іран, який продовжує дестабілізувати Ірак, бо допомагає вишколювати іракських бойовиків, забезпечуючи їх водночас зброєю і фінансами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG