Спеціальні потреби

Актуально

Білозір: Демократія – це боротьба, і ми переможемо  (ВІДЕО)

Пройшло понад два десятки років з дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, яка коштувала життя тисяч людей. Однак чимало із них ще й досі розплачуються за цю катастрфу. У день, коли світ разом із Україною вшановував пам'ять жертв Чорнобильської аварії, у Вашингтоні квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку з нагоди роковин поклав посол України у США разом із делегацією народних депутатів.

Серед учасників делегації була народний депутат України Оксана Білозір, яка не лише ділилася своїми спогадами, але й розповіла про мету візиту делегації у розмові із Мирославою Ґонґадзе.

МҐ: Пані Оксано, наслідки трагедії українці відчувають на собі до сьогодні. Чим Чорнобиль є для Вас?

ОБ: Я знаю, що цю трагедію важко пережили багато мільйонів українців. І всі ми молилися, і всі ми каялися і перед цими мертвими, і перед живими, і перед ненародженими. Для мене чорнобиль досі стоїть жахливою картиною, тому що я, як артистка, мала можливість тоді працювати для ліквідаторів чорнобильської аварії. І хоч був тільки вересень, там були чакі величезні яблука, яких у природі ніколи не існує. Це був перший чорнобильський урожай, кропива сягала два метри. Трава буяла, як у джунглях, і неможливо було пройти. І коли ти бачиш, як реагує на це природа, то тільки можеш собі уявити, як на це відреагує людський організм.

Ми сьогодні можемо говорити, що дітей чорнобиля залишилося мало, хтось вижив, хтось ще тяжко хворіє, але сьогодні є багато дітей ліквідаторів, які також мають великі проблеми. І Україна сьогодні фактично залишилася наодинці зі своєю проблемою, хоча це проблема не тільки України і українського народу. Це проблема цілого світу. І кожного року ми повинні кричати: “Люди, є Чорнобиль, є страшна катастрофа, будьмо разом у ці хвилини”.

МҐ: Окрім наслідків Чорнобильської аварії, Україна сьогодні переживає політичну катастрофу. Ви прибули до Вашингтона у складі делегації і зустрічаєтесь з американськими посадовцями та законодавцями. Як вони реагують на те, що відбувається сьогодні в Україні?

ОБ: Українська делегація, яка перебуває у Сполучених Штатах – це частина спільної українсько-американської групи дружби депутатів Верховної Ради України та Конгресу. Представлені депутати різних фракцій: двоє представників Партії регіонів, із БЮТ та Фракції “Наша Україна”, яку я представляю.

Рівень наших зустрічей досить високий і жодна із запланованих зустрічей не зірвалася. Ми бачили величезне бажання з нами зустрітися і сенаторів, і конгресменів, і представників Державного департаменту, як також Національної ради безпеки та оборони США. Від нас вони хотіли почути відповіді на запитання, яких вони не можуть отримати тут.

Основна частина, як не важко про це говорити, не економічна, яка б справді цікавила Україну, а політична. Сьогодні існує в Україні глибока політична криза, і тішить те, що Конгрес прийняв відповідну резолюцію, так само як і ПАРЄ. І найважливіше, що всі ці резолюції не відстоюють інтересів якоїсь із сторін, а стали на бік українського народу, розвитку демократії і захисту цінностей, які сповідує український народ, і це – найголовніше.

Ясна річ, що це проблема, яку ми самі повинні вирішити. Я переконана, що ми вирішимо її, адже демократія легко не приходить, це боротьба, і ми мусимо пройти цей шлях.

МҐ: Президент підписав черговий указ про перенесення виборів. Президент здає позиції, чи перехоплює ініціативу?

ОБ: Президент чітко говорив, що його Указ буде діяти. І якщо попередній Указ, згідно з яким вибори мали відбутися 27 травня, неможливо реалізувати, відповідно президент видав інший, який передбачає змінену дату. І всі політичні сили мають до цього прислухатися. На вимогу міжнародних організацій та експертів слід знайти політичний консенсус та піти на вибори, оскільки джерелом влади був і залишається український народ.

Всі новини дня

Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський йдуть після відвідування церемонії покладання вінків до Національного меморіалу Пентагону 11 вересня в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США, 21 вересня 2023 р. REUTERS/Elizabeth Frantz

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.

У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.

Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.

Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:

– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;

Також США відправлять в Україну

– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.


Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.

За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.

Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.

Дивіться також:

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG