Спеціальні потреби

Двоє яхтсменів планують провести у плаванні три роки


Встановити світовий рекорд мабуть мріють всі. Утім вдається це далеко не кожному. Нещодавно своє щастя в цьому вирішили спробувати двоє яхтсменів.

Наприкінці квітня 55-річний Рід Стоув та його 23-річна подруга Соанья Агмад відправляться у морську мандрівку, яка триватиме тисячу днів. Подорож на двадцятиметровій яхті “Енн” розпочнеться з корабельної верфі у місті Гобокен, штату Нью-Джерзі. Екіпаж спершу попрямує водами Тихого Океану на південь, до екватора. У цілому ж планується, що обрис маршруту яхти, якщо його окреслити на карті, буде схожим на серце.

Шхуну завантажено припасами від носової частини до корми. Бо жодного поповнення в найближчі три роки, ані провіантом, ані іншими речами, не передбачається. Для “озеленення” раціону моряки планують пророщувати на палубі насіння. Припасами по-вінця виповнені дослівно всі ємкості, і навіть ванна. А зорієнтуватися де що лежить, допоможе передбачливо підготована схема човна.

Рід Стоув про свою мандрівку каже так: “Ніхто не вірив, що ми на це наважимося. Однак я часто повторюю цим невірам: якщо ми не зможемо прожити тисячу днів на човні, в морі, дихаючи свіжим повітрям, не обмежуючи себе в рухах, то як тоді ви собі уявляєте подорож групи людей у закритій космічній капсулі на Марс? Адже досвіду такого співіснування людство ще не має. Так що вартує, щоб люди таки дали нам шанс з’ясувати: помиляємося ми, чи ні”.

В разі успіху, ця пара встановить світовий рекорд найдовшого перебування у відкритому морі. Нині рекордсменом вважається австралієць Йон Сандерс, який у 1986-1988 роках, за 657 днів, тричі обійшов земну кулю. Від випробувань не застрахуєшся. Стоува особливо непокоїть ситуація коло мису Горн, де висота хвилі часом досягає 30 метрів. Капітан вважає, що досвід виживання в океані, можливо, даватиметься нелегкою ціною:

“Цю подорож можна буде здійснити лише тим, хто вміє себе контролювати. З думками про те, що там, на березі гамбургери і морозиво, виконати це буде неможливо. Утім все вийде на добре, якщо стати до певної міри єдиним цілим з океаном, адаптуватися до оточуючого середовища”.

Обидвоє мандрівників планують злитися з довкіллям за допомогою систематичного виконання на палубі вправ йоги. У вільний від вахти час вони також планують читати і вже завантажили для цього на човен чималу кількість книжок. Якщо ж обоє з якоїсь причини посваряться, то один із них негайно відійде на деякий час від яхти на надувному рятувальному плотику, що як сподіваються мандрівники, допоможе вгамувати емоції.

Двощоглову яхту із гафельним такелажем Стоув побудував разом із ріднею ще 30 років тому. Він вірить у її морехідні якості та здатність витримати непогоду. Судно водоємкістю у 60 тонн, старше за віком від молодшої учасниці плавання Соаньї Агмад:

“Найбільше, гадаю, мені у плаванні бракуватиме гарячого душу. Хоча здавалося б на перший погляд, це така незначна річ у житті – просто так, не обмежуючи себе, стояти під гарячою водою. О, даруйте, ще забула, що мені бракуватиме пральної машини”.

Як виглядає, яхтсменам не бракує оптимізму, а всім решта залишається хіба що побажати їм попутнього вітру та успішного завершення плавання.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG