Спеціальні потреби

ЦВК: вибори до Верховної Ради можуть і не відбутися


В Україні знову говорять про те, що вибори до Верховної Ради можуть не відбутися. Про це сьогодні заявили представники Центрвиборчкому. У розмові Христини Демиденко із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар про це йтиметься детальніше.

ХД: Вікторіє, як ЦВК аргументує ймовірність зриву виборів?

ВС: Представники Центрвиборчкому зазначають, що досить складно організувати вибори до 27-го травня, оскільки закон визначає терміни до яких мають бути сформовані окружні комісії та зроблено багато інших речей. Всього цього політичні сили зробити не встигли, тим паче, що частина політичних сил продовжує саботувати президентський Указ про проведення дострокових виборів.

Як заявила представниця ЦВК Марина Ставнійчук нині неможливо сформувати виборчі комісії вчасно і вибори 27-го травня, за її словами, відбутися не можуть. Поза тим, досі не перераховано коштів на проведення виборів, які потрібні для фінансування членів окружних комісій, на організацію виборчих дільниць тощо.

Ще однією проблемою є те, що робота ЦВК виявилася заблокованою. Згідно з регламентом цієї установи, аби приймати будь-яке рішення про організацію виборів, необхідна присутність десяти членів ЦВК із п’ятнадцяти. Але на сьогодні у ЦВК працює тільки восьмеро людей, всі інші перебувають на лікарняному, в такий спосіб робота просто заблокована. Зрозуміло, що захворіли представники тих політичних сил, які сьогодні проти проведення виборів.

ХД: Чи можливе відтермінування дати виборів?

ВС: Юристи сперечаються щодо цього питання. Президент заявляв про призупинення свого Указу, однак юристи заявляють, що для цього необхідний новий указ із аргументацією таких змін і призначенням нової дати. Поки що Секретаріат Президента нічого не каже, там вважають чинним Указ, який визначає проведення виборів 27-го травня.

ХД: Віктор Ющенко знову зустрічався із Віктором Януковичем. Про що йшла мова на зустрічі і яким може бути компроміс?

ВС: Президент із прем’єром говорили більше двох годин, йшлося про можливий компроміс, але коментарів прес-служби з цього приводу так і не було.

Свій варіант вирішення цієї проблеми дуже чітко розписав спікер Олександр Мороз. Суть компромісу він зводить до того, що сторони мають погодитися на рішення Конституційного Суду. Якщо суд визнає, що Указ відповідає основному закону, то тоді політичні сили мають готуватися до виборів. Але дату їх проведення доведеться перенести на осінь для того, щоб ухвалити необхідні закони для їх проведення.

Якщо суд визнає Указ Ющенка неконституційним, то спікер пропонує теж погодитися на цей варіант, однак обіцяє, що парламент має ухвалити ті проекти законів, навколо яких було найбільше суперечок – це зміни до Закону про Кабмін, ухвалення законів про президента, про референдум, про опозицію, а також закріплення норм Універсалу національної єдності, як норм закону, обов’язкових до виконання. Думки Ющенка та Януковича з цього приводу поки що не відомі.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG