Спеціальні потреби

Тейлор: Криза в Україні не послабить стосунків із США


Політична нестабільність і тривала криза в Україні негативно впливає на її імідж, як надійного партнера. Європейська спільнота закликає до мирного розв’язання конфлікту, а США сподіваються, що після завершення кризи співпраця між двома державами не послабиться. Коментуючи останні події, такі переконання висловив посол США в Україні Вільям Тейлор.

Відповідаючи на запитання, яку роль у розв’язанні кризи можуть відіграти Сполучені Штати посол Тейлор сказав:

“Роль Сполучених Штатів – уважно спостерігати за перебігом подій і закликати всіх причетних до цієї суперечки сторін втримувати нагляд за своїми прихильниками. США також закликають українських політиків діяти в мирний спосіб, згідно з положеннями Конституції України та з демократичними принципами і розв’язати цю проблему шляхом переговорів”.

Відповідаючи на запитання, чи можна провести паралелі між Помаранчевою революцією і теперішніми подіями, посол Тейлор зазначив:

“На мій погляд, Помаранчева революція засвідчила про провідну роль України в демократичному світі і про право українського народу вирішувати свою долю. Незважаючи на політику Помаранчевої революції, її дух спонукав людей в країні вийти на вулиці, щоб вимагати демократичних змін. Цей дух революції також посприяв свободі преси і активнішій політичній діяльності різних неурядових організацій. Це і є великими досягненнями Помаранчевої революції”.

Вільям Тейлор зазначив, що Сполучені Штати зацікавлені в існуванні демократичної та європейської України, і тому навіть рішення Конституційного Суду не може змінити цього ставлення:

“Відносини між Україною і Сполученими Штатами глибокі і основані на спільних інтересах і стратегічному партнерстві. Всі ці принципи залишатимуться в силі, не зважаючи на будь-яке рішення Конституційного Суду”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG