Спеціальні потреби

Опозиція очікує виборів, а коаліція – рішення суду


В Україні частина політичних сил почала активну підготовку до позачергових виборів. Відбуваються виборчі з’їзди провідних партій та блоків, що сподіваються на перемогу у виборах. Детальніше про ці події у розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, чи є якісь несподіванки у складі учасників виборів?

ВС: Сьогодні мали відбутися з’їзди націонал-демократичних блоків, зокрема БЮТ та “Нашої України”, однак обидва з’їзди перенесли, з чим це пов’язано поки що не відомо. Ходять чутки про перенесення дати виборів та формування виборчих списків, що не є легким процесом.

Вже відбувся установчий з’їзд Блоку Юрія Луценка, який носитиме назву Блок “Народна самооборона”. До нього увійшла партія “Вперед, Україно!” та Християнсько-демократичний союз. Серед несподіванок – у списку цієї політичної сили велика кількість представників 5-го каналу, а також поява там “Європейської платформи” Катеринчука. Очікували, що Катеринчук піде на вибори із Блоком Юлії Тимошенко. Відомо також, що до “Нашої України” увійдуть деякі представники партії ПОРА.

ВЗ: Чи готується до виборів правляча коаліція?

ВС: Коаліція досі наполягає на тому, що вибори проводити не можна до рішення Конституційного Суду, а коли воно буде – не відомо. Сьогодні ж вони пропонують Віктору Ющенку круглий стіл і кажуть, що згодні виконувати норми Універсалу національної єдності. Проводити з’їзди та формувати списки наразі ніхто не планує.

ВЗ: Завтра Конституційний Суд має розпочати слухання з приводу конституційності Указу Президента про розпуск Ради. Що відомо про це?

ВС: Суддя-доповідач Сюзанна Станік наразі перебуває в лікарні, оскільки заявила про погрози. Вона каже, що про неї говорять багато неправди, а звинувачення у корупції є безпідставними. Тому як буде відбуватися слухання не відомо.

Декілька каналів хотіли транслювати засідання суду у прямому ефірі і оглядачі казали про те, що такий розгляд на виду у всієї країни чітко продемонструє позицію кожного судді, що зробить засідання об’єктивнішим. Сьогодні стало відомо, що Конституційний Суд відмовив телевізійним каналам і засідання відбуватимуться у закритому режимі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG