Спеціальні потреби

Від раку грудей щороку помирає 400 тисяч жінок


Щороку у всьому світі діагноз “рак грудей” ставлять понад мільйону жінок. Понад 400 тисяч жінок за той самий період часу від цієї недуги помирають. Представники Національного інституту онкології США стверджують, що кількість уражених хворобою зростає. Нещодавно претендент на кандидата у президенти США від Демократичної партії Джон Едвардс та його дружина Елізабет оголосили про те, що у неї знову виявлено ознаки раку.

Про те, що в неї – рак грудей, Елізабет Едвардс дізналася у 2004-го року. Тоді її чоловік балотувався на посаду віце-президента США від Демократичної партії. Тільки після закінчення кампанії Едвардс публічно оголосив про хворобу своєї дружини. І тепер подружжя Едвардс знову привернуло увагу громадськості до хвороби Елізабет. Узагальнений результат усіх тестів свідчить, що її рак повернувся, тепер він уразив кістку.

Рак може розпочатися в будь-якому органі людського тіла. Уражені клітини до того ж мають здатність пересуватися з потоком крові до інших частин організму. У випадку з Елізабет Едвардс клітини раку, що розвинувся у грудях, нині уразили ребро. Її лікар каже, що пухлина наразі невелика і Елізабет зможе жити ще довго. Але шанси на виживання залежать від того, наскільки ефективною виявиться хіміотерапія.

За кілька останніх років учені розробили ряд медикаментів, які полегшують стан жінок, які хворіють на рак грудей. Нещодавно Управління США з питань ліцензування продуктів харчування та ліків схвалила новий препарат – Тайкерб, здатний лікувати пізні стадії цієї хвороби. Тайкерб дуже легко приймати – одну пігулку на день. Було доведено, що Тайкерб менш шкідливий для серця, аніж інший препарат – Тамоксіфен.

Існує декілька форм раку грудей. Вчені кажуть, що найкращі перспективи лікування полягають у цільовій терапії – використанні ліків, які діють на специфічні ракові клітини.

Лікар Кліффорд Гудіс із онкологічного центру ім. Слоан-Кеттерінг каже: “Цільова терапія свідчить, що ми розкриваємо причини росту ракових клітин і розробляємо препарати, націлені на конкретні слабкі місця злоякісних утворень”.

Вже розроблено декілька препаратів, ефективних при лікуванні конкретних форм раку грудей. Наступний крок – об’єднати різні цільові терапії, що допоможе здолати недугу більшій кількості пацієнток.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG