Спеціальні потреби

Креймер: США прагнуть тісної співпраці з Україною


Державний департамент США привiтав рішення нового міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка здійснити свій перший візит за кордон на цій посаді саме до Брюсселя. Думками про перші кроки нового глави МЗС та інші події політичного життя України поділився другий заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Дейвид Креймер.

Сполучені Штати вважають, що поглиблення відносин України з євроатлантичними організаціями є принципово важливим для подальшого демократичного розвитку України.

Дейвид Креймер зазначив: "Ми чекали на призначення міністра закордонних справ і дуже раді, що на цю посаду нарешті знайшли відповідну кандидатуру. Яценюк був у Брюсселі цього тижня – це перше, що він зробив і, я думаю, що це був дуже мудрий крок – провести розмови з представниками НАТО та Європейського Союзу для поглиблення та розвитку взаємин з цими інституціями. Йому та його відомству слід зробити усе можливе для того, щоб розвивати відносини з іншими країнами, включно зі Сполученими Штатами. І ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю".

Американський посадовець у черговий раз заявив, що Сполучені Штати прагнуть сприяти вступу України до Світової організації торгівлі та допомогти у вирішенні проблеми корупції:

"Звичайно ми хочемо працювати з Україною, щоб завершити багатосторонній процес вступу України до СОТ, допомогти у питанні енергетичної безпеки. Необхідно вирішити деякі проблеми у сфері бізнесу, є проблема боротьби з корупцією в Україні, де ми можемо допомогти.

Сполучені Штати – надійний союзник, партнер і приятель України. Ми також розуміємо важливість для України втримання дружніх відносин із сусідами, і хочемо бачити добрі взаємини між Україною та Росією".

Що ж стосується політичних процесів в Україні, зокрема питання можливого розпуску парламенту і проведення дострокових виборів, про що багаторазово перебуваючи у Вашингтоні заявляла лідер БЮТ Юлія Тимошенко, то Дейвид Креймер каже, що ці процеси є виключно питанням внутрішньої політики України.

"У нас немає позиції щодо питання дострокових виборів в Україні. Це повинні вирішувати українські політики. В Україні є уряд з яким ми працюємо, і якщо будуть якість зміни, то рішення з цього приводу прийматимуть в Україні, а не у Вашингтоні чи де-інде поза межами держави. Українська внутрішня політика є питанням самих українців", - заявив другий заступник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Дейвид Креймер.

XS
SM
MD
LG